Ծնվել է 1960թ. նոյեմբերի 14-ին Վայոց Ձորի մարզի Գնդեվազ գյուղում (նախկինում՝ Ազիզբեկովի շրջան):
1982-1984թթ. Ջերմուկի թիվ 6 ավտոբազայում աշխատել է գնորդ, 1985-1986թթ.` Սուրենավանի նավթամթերքի բազայի Ջերմուկի կայանի պետ, 1986-1988թթ.` Ջերմուկի թիվ 4 առողջարանի գլխավոր բժշկի տեղակալ: 1988թ. եղել է Ջերմուկի կուրորտմիավորման գլխավոր բժշկի տնտեսական գծով տեղակալ, 1993թ.` «Ջերմուկ» հանքային ջրի գործարանի տնօրեն, 1996թ.` Ջերմուկի քաղաքապետ: 1999թ. եւ 2002թ. վերընտրվել է Ջերմուկի քաղաքապետ, 1999թ.` «Ջերմուկ գրուպ» ՓԲԸ հիմնադիր նախագահ: Հայաստանի արդյունաբերողների եւ գործարարների միության վարչության, «Երկիր Նաիրի» հասարակական կազմակերպության պատվավոր անդամ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ: ՀՀԿ անդամ:
2007-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ:
2012-2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 39 ընտրատարածք): ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ:
2017թ. ապրիլի 2-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել ՀՀԿ թիվ 12 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:
Պարգեւատրվել է Հայաստանի արդյունաբերողների եւ գործարարների միության ոսկե մեդալով (1999թ.), «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» պատվո բարձրագույն շքանշանով (2007թ., Մայր աթոռ Ս. Էջմիածին ), «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով (2015թ.):

Родился 14 ноября 1960г. в селе Гндеваз Азизбековского района (ныне область Вайоц дзор).
1982-1984гг. - закупщик на автобазе N6 Джермука. 1985-1986гг. - начальник Джермукской станции Суренаванской базы нефтепродуктов, 1986-1988гг. - заместитель главного врача санатория N4 Джермука. В 1988г. - заместитель главного врача по хозяйственной части Джермукского курортного объединения, в 1993г. - директор завода минеральных вод “Джермук”, в 1996г. - мэр города Джермук. В 1999г. и 2002г. переизбирался мэром Джермука. В 1999г. - председатель-учредитель ЗАО “Джермук групп”. Почетный член Правления Союза промышленников и предпринимателей Армении и ОО “Еркир Наири”. Благотворитель возведенной в Джермуке церкви Святой Гаяне.
2003-2007гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА). Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Член фракции РПА. Член РПА.
2007-2012гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА). Член Постоянной комиссии по экономическим вопросам НС. Член фракции РПА. Член Совета РПА.
2012-2017гг- депутат НС (избирательный округ N39). Член Постоянной комиссии НС по внешним связям. Член фракции “Республиканская” (РПА).
2 апреля 2017 года избран депутатом Национального Собрания по избирательному округу N 12 территориального избирательного списка РПА.
Награжден Золотой медалью Союза промышленников и предпринимателей Армении (1999г.), Высшим орденом почета Армянской Апостольской Церкви “Святой Григорий Просветитель” (2007г.), медалью “За заслуги перед Отечеством” II степени (2015г.).