Ծնվել է 1958թ. մայիսի 17-ին Գեղարքունիքի մարզի (նախկինում՝ Մարտունու շրջան) Ձորագյուղ գյուղում:
1976-1977թթ. Ձորագյուղի կոլտնտեսությունում աշխատել է բանվոր: 1982-1996թթ. աշխատել է Ուկրաինայում: 1996-1999թթ. եղել է Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղ համայնքի ղեկավար, 1999-2003թթ.` Գեղարքունիքի փոխմարզպետ, 2012-2017թթ.՝ Գեղարքունիքի մարզպետ:
2003 թվականից ՀՀԿ խորհրդի անդամ է, ՀՀԿ Գեղարքունիքի մարզային խորհրդի նախագահ:
2003-2007թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 31 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ:
2007-2012թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 19.06.2007-11.07.2008թթ.՝ ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի, 11.07.2008-22.08.2008թթ.՝ ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների անդամ, 22.08.2008-31.05.2012թթ.՝ ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ:
31.05.2012-03.07.2012թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ: 03.07.2012թ. պատգամավորական լիազորությունները դադարեցվել են Գեղարքունիքի մարզպետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Պարգեւատրվել է «Անանիա Շիրակացի», ԱԺ պատվո, «Մարշալ Բաղրամյան» (ՊՆ), «Գարեգին Նժդեհ» (ՊՆ), «Ծովակալ Հ.Ս. Իսակով» (ՊՆ), ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության ոսկե, «Համագործակցության ամրապնդման համար» (ՀՀ ոստիկանություն) մեդալներով:

В 1989г. окончил Киевскую сельскохозяйственную академию (Украина).Экономист, инженер-механик.
2003-2007гг. – депутат НС (избирательный округ N31). Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Член фракции “Республиканская партия Армении”.
2007-2012гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА). 19.06.2007-11.07.2008гг. – член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС, 11.07.2008-22.08.2008гг. – член Постоянной комиссии по вопросам территориального управления и местного самоуправления НС, 22.08.2008-31.05.2012гг. – заместитель председателя Постоянной комиссии по вопросам территориального управления и местного самоуправления НС. Член фракции “Республиканская партия Армении”.
31.05.2012-03.07.2012гг. – депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА).Член Постоянной комиссии по вопросам территориального управления и местного самоуправления НС. Член фракции “Республиканская” (РПА).
03.07.2012г. депутатские полномочия прекращены в связи с назначением губернатором Гегаркуника.
2 апреля 2017 года избран депутатом НС по избирательному округу N 8 территориального избирательного списка РПА.
Награжден медалью “Анания Ширакаци”, Почетной медалью НС, медалями “Маршал Баграмян (МО), “Гарегин Нжде” (МО),“Адмирал И.С. Исаков” (МО), Золотой медалью Министерства сельского хозяйства РА, медалью “За укрепление сотрудничества” (Полиция РА).