Ծնվել է 1957թ. օգոստոսի 4-ին Արմավիրի մարզի (նախկինում՝ Էջմիածնի շրջան) Մուսալեռ գյուղում:
1994թ. ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի առեւտրի եւ հասարակական սննդի էկոնոմիկայի կառավարման ֆակուլտետը: Տնտեսագետ:
1977-1979թթ. եղել է Մասիսի ստվարաթղթի կոմբինատի մեքենավար: 1979-1982թթ.՝ Դաշտավան գյուղի կոլտնտեսության բրիգադավար: 1982-1989թթ.՝ «Հայկոոպ»-ի շրջկոոպի շինանյութի խանութի տնօրեն: 1989-1993թթ. եղել է Մասիսի կոշտ վառելիքի բազայի պետ: 1996-1998թթ.` ՀՀ ՊՆ զինվորական առեւտրի վարչության պետ: 2000-2001թթ.` ՀՀ բնապահպանության նախարար: 2003-2012թթ.` «Արկամար» ՍՊԸ տնօրեն:
10.06.1999-20.05.2000թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 29 ընտրատարածք): ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Կայունություն» խմբակցության անդամ: Անկուսակցական:
2012-2017թթ. ԱԺ պատգամավոր (թիվ 16 ընտրատարածք): ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ: ՀՀԿ անդամ:

Born on August 4, 1957 in Musaler village in Echmiatsin region (now Armavir province).
1994 - Graduated from the Faculty of Economy Management of Trade and Public Food of Yerevan Institute of National Economy. Economist.
1982 - 1989 - Construction Materials Shop Director of a district cooperative in “Haycoop.”
2003 - 2012 - Director of the “Arkamar” LLC.
June 10, 1999 - May 20, 2000 - Member of the National Assembly (electoral district #29). Member of the Standing Committee on State and Legal Affairs of the National Assembly. Member of “Stability” faction. Non - partisan.
2012 - 2017 - Member of the National Assembly (electoral district #16).
Member of the Standing Committee on Agriculture and Environment of the National Assembly. Member of the “Republican” (RPA) faction. Member of the RPA.
April 2, 2017 - Elected Member of the National Assembly by the territorial electoral list of the electoral district #5 of the RPA.