Ծնվել է 1957թ. հուլիսի 28-ին Երեւանում:
1980թ. ավարտել է Երեւանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական ինստիտուտի ստոմատոլոգիական ֆակուլտետը: 1987թ.՝ Մոսկվայի կենտրոնական գիտահետազոտական ստոմատոլոգիական ինստիտուտի ասպիրանտուրան: Բժշկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր:
1980-1988թթ. աշխատել է Երեւանի կայազորային հոսպիտալի բժիշկ եւ ստոմատոլոգ: 1988-1989թթ.՝ ԵՊԲԻ մանկական ստոմատոլոգիայի ամբիոնի ասիստենտ: 1988-1996թթ.՝ ստոմատոլոգիական ֆակուլտետի գիտական քարտուղար: 1994-2006թթ.՝ ԵՊԲՀ մանկական ստոմատոլոգիայի ամբիոնի դոցենտ: 2000-2006թթ.՝ ԵՊԲՀ ստոմատոլոգիական հիվանդությունների կանխարգելման եւ մանկական ստոմատոլոգիայի ամբիոնի վարիչ: 2001-2006թթ.՝ ԵՊԲՀ ստոմատոլոգիական ֆակուլտետի դեկան, 2005-2006թթ.՝ ԵՊԲՀ թիվ 2 համալսարանական ստոմատոլոգիական պոլիկլինիկայի ղեկավար: 2006-2007թթ.՝ Հայ եւ ֆրանսիական քոլեջի ատամնատեխնիկական դպրոցի փոխտնօրեն: 2007-2008թթ.՝ ԵՊԲՀ-ի ընտանեական ստոմատոլոգիայի ամբիոնի, 2009 թվականից՝ թերապեւտիկ եւ ընտանեկան ստոմատոլոգիայի ամբիոնի պրոֆեսոր: 2011 թվականից ակնաբուժություն, լոռ եւ ստոմատոլոգիա «025» մասնագիտական խորհրդի գիտական քարտուղար է:
Պարգեւատրվել է ԵՊԲՀ ոսկե (2000-2008թթ.) մեդալներով, արժանացել է մի շարք պատվոգրերի:
Հեղինակ է 120 գիտական հոդվածների, 7 ռացիոնալիզատորական առաջարկների, 2 գյուտի, 12 մեթոդական ձեռնարկների: Եղել է 8 գիտական թեզի ղեկավար:

Родилась 28 июля 1957 г. в Ереване.
В 1980г. окончила стоматологический факультет Ереванского государственного медицинского института им. М.Гераци. В 1987г. – аспирантутру Московского Центрального научно-исследовательского стоматологического института. Доктор медицинских наук, профессор.
1980-1988гг. - врач и стоматолог в госпитале Ереванского гарнизона. 1988-1989гг. – аспирант кафедры детской стоматологии ЕГМИ. 1988-1996гг. – научный секретарь стоматологического факультета. 1994-2006гг. – доцент кафедры детской стоматологии ЕГМУ. 2000-2006гг. – заведующая кафедрой профилактики стоматологических заболеваний и детской стоматологии ЕГМУ. 2001-2006гг. – декан стоматологического факультета ЕГМУ, 2005-2006гг. – руководитель университетской стоматологической поликлиники N2 ЕГМУ.
2006-2007гг. - заместитель директора зуботехнической школы Армяно-французского колледжа.
2007-2008гг. - профессор кафедры семейной стоматологии, с 2009г. – терапии и семейной стоматологии ЕГМУ. С 2011 года – научный секретарь Специализированного Совета по офтальмологии, лор и стоматологии “025”.
2 апреля 2017 года избрана депутатом НС по общегосударственному избирательному списку блока партий “Царукян”.
Награждена золотыми медалями ЕГМУ (2000-2008гг.), удостоена ряда почетных грамот.
Является автором 120 научных статей, 7 рационализаторских предложений, 2 изобретений, 12 методических пособий. Руководитель 8 научных диссертаций.