Ծնվել է 1960թ. հունվարի 1-ին Բերդ քաղաքում (Տավուշի մարզ):
1981թ. ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի ֆինանսահաշվային եւ հասարակական մասնագիտությունների ֆակուլտետները: Տնտեսագետ: Իրավաբան:
1983-1985թթ. եղել է «Գլխհայջրշին» վարչության թիվ 9 ՇՄՇ-ի պլանային-ֆինանսական բաժնի պետ, 1985-1986թթ. Բերդի խորհրդային տնտեսությունում աշխատել է բանվոր, 1986-1989թթ.՝ «Հայագրոարդ»-ի Շամշադինի շրջանային միավորման վերահսկողության-վերստուգման աշխատանքների գծով մասնագետ, 1989-1991թթ. եղել է ՀԿԿ Շամշադինի շրջկոմի կազմակերպական բաժնի հրահանգիչ, 1991-1993թթ.՝ Բերդի ռելեի գործարանի գլխավոր հաշվապահ, 1993-1995թթ.՝ Տավուշի կապի հանգույցի տնօրեն, 1995-1999թթ.՝ «Հայագրոբանկ»-ի Տավուշի մասնաճյուղի կառավարիչ:
1999-2003թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 74 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ: ՀՀԿ անդամ:
2003-2007թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության քարտուղար: ՀՀԿ խորհրդի անդամ:
03.07.2008-31.05.2012թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 03.07.2008-06.11.2011թթ.՝ «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ: 06.12.2011-31.05.2012թթ.՝ խմբակցության քարտուղար: ՀՀԿ խորհրդի անդամ:
26.04.2014-18.05.2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 06.05.2014-14.06.2016թթ.՝ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի, 14.06.2016-18.05.2017թթ.՝ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների անդամ: 26.04.2014-07.05.2014թթ.՝ «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ, 07.05.2014-18.05.2017թթ.՝ խմբակցության քատուղար:
Պարգեւատրվել է «Մայրական երախտագիտություն Արցախի քաջորդիներին» (2003թ., ԼՂՀ), «Զորավար Անդրանիկ» (2004թ., ՊՆ), «Գարեգին Նժդեհ» (2005թ.,ՊՆ), «Վազգեն Սարգսյան» (2006թ., ՊՆ) մեդալներով, «Ֆրիտյոֆ Նանսեն» ոսկե (2006թ.) եւ «Հայաստան. 5-րդ բրիգադ» (2009թ., ԵԿՄ) հուշամեդալներով, Երախտագիտության մեդալով (2016թ.):

Born on January 1, 1960 in the town of Berd (Tavush province).
1981 - Graduated from the Faculties of Financial Accounting and Sociological Specialties of the Yerevan Institute of National Economy. Economist. Lawyer.
1983 - 1985 - Head of the Financial Planning Division #9 of the Department “Glkhhayjrshin” in the town of Berd.
1985 - 1986 - Worker at Berd soviet farm.
1986 -1989 - Oversight specialist of “Hayagroard” in Shamshadin regional union.
1989 -1991 - Instructor of the Organizational Division of ACP Shamshadin Regional Council.
1999 - 2003 - Member of the National Assembly (electoral district #74). Member of the Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs of the National Assembly. Member of the “Unity” faction. RPA member.
2003 - 2007 - Member of the National Assembly (proportional electoral system, RPA). Member of the Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs of the National Assembly. Secretary of the RPA faction. Member of the RPA Council.
July 3, 2008 - May 31, 2012 - Member of the National Assembly (proportional electoral system, RPA). Member of the Standing Committee on Social Affairs of the National Assembly. July 3, 2008 - November 6, 2011 - Member of the RPA faction.
December 6, 2011 - May 31, 2012 - Secretary of the RPA faction. Member of the RPA Council.
April 26, 2014 - May 18, 2017 - Member of the National Assembly (proportional electoral system, RPA).
May 6, 2014 - June 14, 2016 - Member of the Standing Committee on State and Legal Affairs of the National Assembly.
June 14, 2016 - May 18, 2017 - Member of the Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs of the National Assembly.