Ծնվել է 1960թ. հունվարի 1-ին Բերդ քաղաքում (Տավուշի մարզ):
1981թ. ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի ֆինանսահաշվային եւ հասարակական մասնագիտությունների ֆակուլտետները: Տնտեսագետ: Իրավաբան:
1983-1985թթ. եղել է «Գլխհայջրշին» վարչության թիվ 9 ՇՄՇ-ի պլանային-ֆինանսական բաժնի պետ, 1985-1986թթ. Բերդի խորհրդային տնտեսությունում աշխատել է բանվոր, 1986-1989թթ.՝ «Հայագրոարդ»-ի Շամշադինի շրջանային միավորման վերահսկողության-վերստուգման աշխատանքների գծով մասնագետ, 1989-1991թթ. եղել է ՀԿԿ Շամշադինի շրջկոմի կազմակերպական բաժնի հրահանգիչ, 1991-1993թթ.՝ Բերդի ռելեի գործարանի գլխավոր հաշվապահ, 1993-1995թթ.՝ Տավուշի կապի հանգույցի տնօրեն, 1995-1999թթ.՝ «Հայագրոբանկ»-ի Տավուշի մասնաճյուղի կառավարիչ:
1999-2003թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 74 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ: ՀՀԿ անդամ:
2003-2007թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության քարտուղար: ՀՀԿ խորհրդի անդամ:
03.07.2008-31.05.2012թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 03.07.2008-06.11.2011թթ.՝ «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ: 06.12.2011-31.05.2012թթ.՝ խմբակցության քարտուղար: ՀՀԿ խորհրդի անդամ:
26.04.2014-18.05.2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 06.05.2014-14.06.2016թթ.՝ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի, 14.06.2016-18.05.2017թթ.՝ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների անդամ: 26.04.2014-07.05.2014թթ.՝ «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ, 07.05.2014-18.05.2017թթ.՝ խմբակցության քատուղար:
Պարգեւատրվել է «Մայրական երախտագիտություն Արցախի քաջորդիներին» (2003թ., ԼՂՀ), «Զորավար Անդրանիկ» (2004թ., ՊՆ), «Գարեգին Նժդեհ» (2005թ.,ՊՆ), «Վազգեն Սարգսյան» (2006թ., ՊՆ) մեդալներով, «Ֆրիտյոֆ Նանսեն» ոսկե (2006թ.) եւ «Հայաստան. 5-րդ բրիգադ» (2009թ., ԵԿՄ) հուշամեդալներով, Երախտագիտության մեդալով (2016թ.):

Родился 1 января 1960г. в городе Берд.
1981 г. окончил финансово-учетный факультет и факультет общественных профессий Ереванского института народного хозяйства. Экономист, юрист.
1983-1985гг. - начальник планово-финансового отдела ПМК N9 управления “Армглавводстрой” Берда. 1985-1986гг. рабочий совхоза в Берде, 1986-1989гг. - специалист контрольно-надзорных работ в объединении “Армагропром” Шамшадинского района, 1989-1991гг. - инструктор организационного отдела Шамшадинского райкома КПА, 1991-1993гг. - главный бухгалтер Бердского релейного завода, 1993-1995гг. - директор Тавушского узла связи, 1995-1999гг. - управляющий Тавушского филиала “Армагробанка”.
1999-2003гг. депутат НС (избирательный округ N74). Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Член фракции “Единство”. Член РПА.
2008-2012гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА). Член Постоянной комиссии по социальным вопросам НС. Член фракции РПА. 2011-2012гг. - секретарь фракции РПА. Член Совета РПА.
26 апреля 2014г. избран депутатом НС по пропорциональной избирательной системе от Республиканской партии Армении. 06.05.2014-14.06.2016гг. - член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС, затем Постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам НС. Член делегации НС РА в МПА СНГ. Член Комиссии ПА ОДКБ по вопросам обороны и безопасности. 26.04.2014-07.05.2014гг. – член, затем секретарь фракции “Республиканская” (РПА).
Награжден медалями “ Материнская признательность храбрым сынам Арцаха” (2003г., НКР), “Зоравар Андраник” (2004г., МО), “Гарегин Нжде” (2005г., МО), “Вазген Саркисян” (2006г., МО), Золотой памятной медалью “Фритьоф Нансен” (2006г.) и Памятной медалью “Армения. 5-я бригада” (2009г., СДЕ), медалью Признательности (2016г.).