Ծնվել է 1963թ. հունիսի 28-ին Երեւանում:
1985թ. ավարտել է Խ.Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական ինստիտուտի ֆիզիկայի ֆակուլտետը: Ֆիզիկայի եւ աստղագիտության ուսուցիչ: Մանկավարժական գիտությունների թեկնածու:
Մասնակցել է մի շարք դասընթացների եւ ծրագրերի՝ «Նոր տեխնոլոգիաների կիրառումը դպրոցի կառավարման գործընթացում» (2003թ., ԱՄՆ), «Առաջնորդություն եւ քաղաքացիական կրթություն» (2005թ., ԱՄՆ), «Եվրոպական ակումբներ» միջազգային ծրագիր (2006թ., Բրատիսլավա)՝ այդ ծրագրի հիմնադրողն է ՀՀ ում, «Թափանցիկության եւ հակակոռուպցիոն մեխանիզմները հանրակրթության ոլորտում» դասընթացի հետազոտող, փորձագետ (2006թ., Կիեւ), «Քաղաքացիական եւ ընտրական կրթություն ուսուցանողների համար» (2007թ., Բրիտանական խորհուրդ), 2001-2007թթ.՝ «Քննադատական մտածողության զարգացումը կարդալու եւ գրելու միջոցով» միջազգային ծրագրի վերապատրաստող դասախոս: ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան եւ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի նախաձեռնած փորձարարական մենտորական ծրագրի խորհրդատու-ուղղորդող (2009թ.), «Մարդկանց առեւտուրը կանխելուն ուղղված դպրոցական կրթություն Հայաստանում, Վրաստանում, Ադրբեջանում» տարածաշրջանային ծրագրի մշակող, դասընթացավար (2010թ.), «Կրթության որակ եւ համապատասխանություն» վարկային երկրորդ ծրագրի շրջանակներում հանրակրթական դպրոցի տնօրենների կառավարման եւ ղեկավարման դասընթացի վերապատրաստող դասախոս (2011թ.), «Ձեռնարկատիրական կրթությունը հանրակրթության ոլորտում» (2012թ., Սլովենիա), «Հանրային խոսքի հմտություններ» (2012թ., Բրիտանական խորհուրդ), «Գլոբալ կրթության եւ միջմշակութային հաղորդակցություն» (2013թ., Սերբիա), «Քաղաքացիական գործունեության պլանավորում» (2015թ., Հարվարդի համալսարան):
1985-1996թթ. Ավ. Իսահակյանի անվան թիվ 16 դպրոցում աշխատել է ֆիզիկայի եւ աստղագիտության ուսուցչուհի, 1996-1999թթ.՝ ուսումնադաստիարակչական գծով փոխտնօրեն: 1999-2012թթ. եղել է Գր. Զոհրապի անվան թիվ 43 դպրոցի տնօրեն:
2015 թվականից Երեւանի պետական համալսարանի, 2016թ.՝ Խ.Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի դասախոս է:
2006 թվականից ՀՀԿ կանանց խորհրդի անդամ է, գաղափարաքարոզչական հանձնախմբի նախագահ: 2010թ.՝ «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության հիմնադիր նախագահ:
2012-2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ:
Պարգեւատրվել է ԿԳՆ ոսկե հուշամեդալով (2006թ.), ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրերով ՝ հասարակական-քաղաքական ակտիվ գործունեության եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների կայացմանն ակտիվ մասնակցելու համար (2006թ.), «Գարեգին Նժդեհ» հուշամեդալով (2008թ. ՀՀ ՊՆ), ՀՀ Ազգային ժողովի պատվո մեդալով (2011թ.), ԱՊՀ ՄԽՎ շնորհակալագրով (2017թ.): Ճանաչվել է «Տարվա լավագույն տնօրեն» մրցույթի հաղթող (2006թ.):

Родилась 28 июня 1963г. в Ереване.
В 1985г. окончила физический факультет Армянского государственного педагогического института им. Х.Абовяна. Преподаватель физики и астрономии. Кандидат педагогических наук. Инструктор программы “Развитие критического мышления посредством чтения и письма” (2001г.). Участвовала в международных семинарах для директоров по гражданскому образованию и лидерству (2005г., Калифорния, США), в программе “Исследование уровня гражданского образования” (2006г., Сербия), в международных семинарах в США, Словении, Словакии. Являлась советником-координатором опытной менторской программы посольства США в РА и Американского университета Армении (2009г.). Преподаватель курсов управления и руководства для директоров общеобразовательных школ в рамках второй кредитной программы “Качество и соответствие образования” (2011г.).
1985-1996гг. – преподаватель физики и астрономии в школе N16 им. А.Исаакяна, в 1996 – 1999гг. – заместитель директора по учебно-воспитательной части. 1999-2012гг. – директор школы N43 им. Гр. Зограба. С 2015г. преподаватель ЕГУ.
2002г. – председатель-учредитель ОО “Образование без границ”. 2006г. – член женского Совета РПА, председатель идейно-пропагандистской комиссии. 2010г. – председатель союза юридических лиц “Союз школ-центров”.
2012-2017гг. -депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА). Член Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта. Член фракции “Республиканская” (РПА).
Награждена Золотой памятной медалью Министерства образования и науки РА (2006г.), медалью “Гарегин Нжде” (2008г., МО.), медалью Почета Национального Собрания РА (2011г.). Удостоена Благодарственной грамоты Премьер-министра РА (2006г.), признана победителем проходившего среди школ Армении конкурса “Лучший директор года” (2006г.).