Ծնվել է 1975թ. oգոստոսի 26-ին Երեւանում:
1990-91թթ. եղել է Հայաստանի ԴՕՍԱԱՖ-ի կենտրոնական կոմիտեի օդադեսանտային դպրոցի սան: 1997թ. ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիան: 2000թ.՝ ՀՀ ԳԱԱ ասպիրանտուրան: Քաղաքական գիտությունների թեկնածու:
1991թ. եղել է Հայաստանի ազգային հեռուստաընկերության «Գործ» հաղորդաշարի համահեղինակ եւ հաղորդավար: 2000-2010թթ.՝ ՀՀ ՊՆ քարոզչության եւ հասարակայնության հետ կապերի մասնագետ, ՀՀ ՊՆ «Զինուժ» հաղորդաշարի հաղորդավար: 2001-2010թթ. դասավանդել է Հայ-ռուսական (սլավոնական), 2007-2008թթ.՝ Հայաստանի ֆրանսիական համալսարաններում: 2003-2004թթ.՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի գծով խորհրդական, ապա՝ հասարակայնության հետ կապերի ստորաբաժանման ղեկավար: 2010-2011թթ. ՀՀ նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում աշխատել է խորհրդական: 2011-2013թթ. ղեկավարել է Վ. Բրյուսովի անվան Երեւանի պետական լեզվաբանական համալսարանի «Տեղեկատվության եւ հանրային հաղորդակցման տեխնոլոգիաների գիտաուսումնական կենտրոն»-ը (ամբիոնը): 2011- 2013թթ. եղել է «ԱրմՌադիո FM 107» ռադիոկայանի տնօրեն, 20122013թթ.՝ «ՊանԱրմենիան Մեդիա Գրուպ»-ի գլխավոր տնօրենի տեղակալ: 20132015թթ. եղել է ՀՀ նախագահի մամուլի քարտուղար: 2015-2016թթ.՝ Հայաստանի Հանրային ռադիոյի տնօրեն:
Արցախյան ազատամարտի մասնակից է: Իր հրամանատարությամբ գործող ուսանողական ջոկատով մասնակցել է ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի գյուղերի դպրոցների վերականգնմանը, դասավանդել Մեծ Շեն գյուղի դպրոցում:
«Նոր հայեր (Новые армяне)» ՈՒՀԱ-ի թիմի հիմնադիրներից է, եղել է թիմի ավագ (մինչեւ 1997թ.):
2003 թվականից՝ «Հասարակայնության հետ կապերի հայաստանյան ասոցիացիայի» համահիմնադիր եւ փոխնախագահ:
Պարգեւատրվել է «1992-1994թթ. մարտական գործողությունների մասնակից» կրծքանշանով, ՀՀ ԱԺ պատվո եւ «Գարեգին Նժդեհ» մեդալներով:

Born on August 26, 1975, in Yerevan.
2000 - Postgraduate of NAS (National Academy of Sciences) of the Republic of Armenia. Candidate of Political Sciences.
1991 - Co-author and presenter of the series of programs “Gorts” of the Armenian National Television Company.
2000 - 2010 - Specialist for propaganda and public relations of the Defense Ministry of the Republic of Armenia. Presenter of the TV program “Zinuzh” of the Defense Ministry of the Republic of Armenia.
2001 - 2010 - Lecturer of the State Russian-Armenian (Slavonic) University.
2007 - 2008 - Lecturer of the French University of Armenia.
2003 - 2004 - Public Relations Adviser, then Head of the Public Relations Sub-division of the “Hayastan” All-Armenian Fund.
2010 - 2011 - Adviser in the SNTO (State Non-trade Organization) “Center for Public Relations and Information” of the Staff of the President of the Republic of Armenia.
2011 - 2013 - Head of the Chair of “Scientific and Educational Center of Information and Technologies of Public Communications” of the V. Bryusov Yerevan State Linguistic University.
2011 - 2013 - Director of the Radio Station “ArmRadio FM-107.”
2012 - 2013 - Deputy Chief Director of “Pan-Armenian-Media Group.”
2013 - 2015 - Press Secretary of the President of the Republic of Armenia.
2015 - 2016 - Director of Public Radio of Armenia.
Participant of the liberation battles of Artsakh. With the student detachment, acting under his command, participated in the restoration of schools in the villages of the Martakert region of the NKR, taught at the school of the village of Mets Shen. One of the founders of the “Nor Hayer” (New Armenians) CHS (Club of Happy and Smart People) team.
Until 1997 - Captain of the “Nor Hayer” (New Armenians) CHI (Club for Happy and Intellectual People) team.
Since 2003 - Co-founder and Deputy Chairman of the “Armenian Association for Public Relations.” April 2, 2017 - Elected Member of the National Assembly from the RPA national electoral list.
Awarded Badge “Participant of Military Operations of 1992 - 1994.”
Awarded honorable Medal of the National Assembly of the Republic of Armenia and “Garegin Nzhdeh” Medal.