Ծնվել է 1975թ. oգոստոսի 26-ին Երեւանում:
1990-91թթ. եղել է Հայաստանի ԴՕՍԱԱՖ-ի կենտրոնական կոմիտեի օդադեսանտային դպրոցի սան: 1997թ. ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիան: 2000թ.՝ ՀՀ ԳԱԱ ասպիրանտուրան: Քաղաքական գիտությունների թեկնածու:
1991թ. եղել է Հայաստանի ազգային հեռուստաընկերության «Գործ» հաղորդաշարի համահեղինակ եւ հաղորդավար: 2000-2010թթ.՝ ՀՀ ՊՆ քարոզչության եւ հասարակայնության հետ կապերի մասնագետ, ՀՀ ՊՆ «Զինուժ» հաղորդաշարի հաղորդավար: 2001-2010թթ. դասավանդել է Հայ-ռուսական (սլավոնական), 2007-2008թթ.՝ Հայաստանի ֆրանսիական համալսարաններում: 2003-2004թթ.՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի գծով խորհրդական, ապա՝ հասարակայնության հետ կապերի ստորաբաժանման ղեկավար: 2010-2011թթ. ՀՀ նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում աշխատել է խորհրդական: 2011-2013թթ. ղեկավարել է Վ. Բրյուսովի անվան Երեւանի պետական լեզվաբանական համալսարանի «Տեղեկատվության եւ հանրային հաղորդակցման տեխնոլոգիաների գիտաուսումնական կենտրոն»-ը (ամբիոնը): 2011- 2013թթ. եղել է «ԱրմՌադիո FM 107» ռադիոկայանի տնօրեն, 20122013թթ.՝ «ՊանԱրմենիան Մեդիա Գրուպ»-ի գլխավոր տնօրենի տեղակալ: 20132015թթ. եղել է ՀՀ նախագահի մամուլի քարտուղար: 2015-2016թթ.՝ Հայաստանի Հանրային ռադիոյի տնօրեն:
Արցախյան ազատամարտի մասնակից է: Իր հրամանատարությամբ գործող ուսանողական ջոկատով մասնակցել է ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի գյուղերի դպրոցների վերականգնմանը, դասավանդել Մեծ Շեն գյուղի դպրոցում:
«Նոր հայեր (Новые армяне)» ՈՒՀԱ-ի թիմի հիմնադիրներից է, եղել է թիմի ավագ (մինչեւ 1997թ.):
2003 թվականից՝ «Հասարակայնության հետ կապերի հայաստանյան ասոցիացիայի» համահիմնադիր եւ փոխնախագահ:
Պարգեւատրվել է «1992-1994թթ. մարտական գործողությունների մասնակից» կրծքանշանով, ՀՀ ԱԺ պատվո եւ «Գարեգին Նժդեհ» մեդալներով:

Родился 26 августа 1975г. в Ереване.
В 1997г. окончил Армянскую сельхозяйственную академию. В 2000г. – аспирантуру НАН РА. Кандидат политологических наук.
1991г. – соавтор и ведущий цикла передач “Горц” Армянской национальной телекомпании.
2000-2010гг. – специалист по пропаганде и связям с общественностью МО РА, ведущий телепрограммы “Зинуж” МО РА.
2001-2010гг. - преподаватель Государственного Российско-Армянского (Славянского) университета, 2007-2008гг. – Французского университета Армении. 2003-2004гг. – советник по связям с общественностью, затем руководитель подразделения по связям с общественностью Всеармянского фонда “Айастан”. 2010-2011гг. – советник в ГНКО “Центр общественных связей и информации” Аппарата Президента РА.
2011-2013гг. – руководитель Научно-образовательного центра (кафедры) информации и технологий общественных коммуникаций Ереванского государственного лингвистического университета им.В.Брюсова.
2011-2013гг. – директор радиостанции “АрмРадио FM-107”, 2012-2013гг. – заместитель генерального директора “Пан-Армениан-Медиа-Групп”. 2013-2015гг. – пресс-секретарь Президента РА. 2015-2016гг. – директор Общественного Радио Армении.
Участник борьбы за освобождение Арцаха. Действующий под его командованием студенческий отряд участвовал в восстановлении школ в деревнях Мартакертского района НКР, преподавал в школе села Мец Шен. Один из основателей, до 1997 г. – капитан команды КВН “Новые армяне”.
С 2003г. – соучредитель и заместитель председателя Армянской ассоциации по связям с общественностью.
2 апреля 2017 года избран депутатом НС по общегосударственному избирательному списку РПА.
Награжден нагрудным знаком “1992-1994гг. Участник боевых действий”, Почетной медалью НС РА и медалью “Гарегин Нжде”.