Ծնվել է 1980թ. ապրիլի 28-ին Երեւանում:
1998թ. ավարտել է Վենետիկի Մուրատ Ռաֆայելյան վարժարանը: 2004թ.՝ Միլանի Լուիջի Բոկկոնիի անվան առեւտրային համալսարանի բիզնես կառավարման ֆակուլտետը: 2016թ.՝ Հռոմի Գվիդո Կարլիի անվան հասարակական գիտությունների միջազգային համալսարանը: Առեւտրային եւ արդյունաբերական ձեռնարկությունների կառավարիչ: Բիզնես կառավարման մագիստրոս:
Մասնակցել է «Գնագոյացման ճշգրիտ չափանիշները» (2003թ., Լեոնարդ Ն. Ստերնի բիզնես դպրոց, Նյու Յորք) եւ «Գլոբալ մենեջեր» ծրագրի (2015թ., Առեւտրի եւ տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց` ESSEC, Փարիզ) դասընթացներին:
2006-2012թթ. եղել է «Արմենիա Լադա» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն: 2009-2013թթ.՝ «Արարատ Լադա» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն: 2006-2016թթ.՝ «Կարկոմավտո» ՍՊԸ առաջին փոխտնօրեն: 2006-2016թթ.՝ «Ֆորա» ՍՊԸ առաջին փոխտնօրեն: 2007-2016թթ.՝ «Վեկար» ՍՊԸ առաջին փոխտնօրեն: 2010-2016թթ.՝ «Մուրան» ՍՊԸ առաջին փոխտնօրեն:
2010-2016թթ.՝ «Գալոպեր» ՍՊԸ հետվաճառքի գծով փոխտնօրեն:
22.02.2010-01.07.2010թթ. եղել է Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի մշակութային մարդաբանության եւ երկրագիտության ամբիոնի իտալերենի բաժնի երկրագիտության դասախոս:
2016թ. մարտի 2-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցությունից:
«Իտալական ձեռնարկությունների միջազգայնացումը Ռուսաստանի Դաշնության տարածքում» մենագրության հեղինակ է:

Born on April 28, 1980 in Yerevan.
2004 - 2006 - Served in the Armed Forces of the Republic of Armenia. Mechanic of long-distance communication.
1998 - Graduated from the Venice Moorat Raphael College.
2004 - Graduated from the Faculty of Business Administration at the Commercial University of Milan Luigi Bocconi.
2016 - Graduated from the International University of Social Sciences Guido Carlie in Rome. Manager of commercial and industrial enterprises. Master of Business Administration.
Participated in "Accurate Pricing Standards" (2003, The Leonard N. Stern Business School, New York) and "The Global Manager" training courses program (2015, ESSEC, Paris).
2006 - 2012 - General Manager of the CJSC “Armenia Lada.”
2009 - 2013 - General Manager of the CJSC “Ararat Lada.”
2006 - 2016 - First Deputy Manager of the LLC “Carcomavto.”
2006 - 2016 - First Deputy Manager of the LLC “Fora.”
2007 - 2016 - First Deputy Manager of the LLC “Vekar.”
2010 - 2016 - First Deputy Manager of the LLC “Muran.”
2010 - 2016 - Deputy Manager of the LLC “Galoper.”
February 22, 2010 - July 01, 2010 - Geology lecturer of the Italian department in Geology chair at the faculty of Cultural Anthropology and Area Studies in Brusov Yerevan State Linguistic University.
March 2, 2016 - Elected Deputy of the National Assembly by the proportional representation system from the Armenian Revolutionary Federation party.
Author of “Internationalization of Italian Enterprises in the Territory of Russian Federation” monograph.