Ծնվել է 1955թ. դեկտեմբերի 17-ին Գավառում (Գեղարքունիքի մարզ):
1976-1980թթ. սովորել է Երեւանի պետական համալսարանի բանասիրական ֆակուլտետում: 1980-1983թթ. նպատակային գործուղմամբ ուսումը շարունակել եւ ավարտել է Սանկտ Պետերբուրգի (Լենինգրադ) պետական համալսարանի ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետը: Քաղաքական գիտությունների թեկնածու:
1972-1974թթ. Կամոյի «Դիպոլ» ԱՄ-ում աշխատել է բանվոր: 1984-1990թթ. Հայաստանի հեռուստառադիոպետկոմում աշխատել է խմբագիր, քաղաքական մեկնաբան, բաժնի վարիչ: 2000-2008թթ.` ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Սանկտ Պետերբուրգում (ՌԴ): 2008-2012թթ.` քաղաքական վերլուծությունների «Ակունք» կենտրոնի տնօրեն:
1990-1995թթ.` ՀՀ ԳԽ պատգամավոր (թիվ 131 ընտրատարածք): ԳԽ լրատվության հարցերի մշտական հանձնաժողովի քարտուղար: 1994-1995թթ.` ԳԽ սահմանադրական հանձնաժողովի անդամ: ՀՅԴ պատգամավորական խմբի ղեկավար:
1995-1999թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 8 ընտրատարածք): ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՅԴ խմբակցության անդամ:
1999-2000թթ.` ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՅԴ): ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար:
2012թ. մայիսի 6-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Ժառանգություն» կուսակցությունից:

Родился 17 декабря 1955 года в Гаваре (Гегаркуникская область).
1980-1983гг. – в целевом порядке продолжил обучение и окончил Факультет журналистики Санкт-Петербургского (Ленинградского) государственного университета. Журналист. Кадидат политических наук.
1972-1974гг. – рабочий ПО “Диполь” г. Камо.
1984-1990гг. – редактор, политический обозреватель, заведующий отделом Гостелерадио Армении.
2000-2008гг. – Генеральный консул РА в Санкт-Ретербурге (РФ).
2008-2012гг. – директор Центра политического анализа “Акунк”.
1990-1996гг. – депутат ВС РА (избирательный округ №131). Секретарь Постоянной комиссии по вопросам информации ВС.
1994-1995гг. – член Конституционной комиссии ВС. Председатель депутатской группы АРФД.
1995-1999гг. – депутат НС (избирательный округ №008). Член Постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры и молодежи НС. Член фракции АРФД.
1999-2000гг. – депутат НС (по пропорциональной избирательной системе от АРФД). Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Секретарь фракции АРФД.
06 мая 2012г. избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от партии “Наследие”.
1976-1980гг. – учился на Филологическом факультете Ереванского государственного университета.