Ծնվել է 1957թ. մարտի 9-ին Վանաձորում:
1978թ. ավարտել է Վանաձորի Հ. Թումանյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի ֆիզիկամաթեմատիկական ֆակուլտետը: Ֆիզիկոս: Մանկավարժ:
1978-1983թթ. Գուգարքի շրջանի Եղեգնուտի միջնակարգ դպրոցում աշխատել է ուսուցիչ: 1983-1990թթ.` Վանաձորի «Ավտոմատիկա» ԳԱՄ ճարտարագետ: 1997-1999թթ. եղել է ՀՀ մշակույթի եւ սպորտի նախարարի առաջին տեղակալ, ապա` տեղակալ: 1999-2003թթ` Երեւանի Կենտրոն համայնքի կրթության եւ մշակույթի բաժնի պետ:
1990-1995թթ.` ԳԽ պատգամավոր (թիվ 103 ընտրատարածք): ԳԽ կրթության եւ գիտության, լեզվի եւ մշակույթի հարցերի մշտական հանձնաժողովի քարտուղար: ՀՀՇ խմբակցության անդամ:
1995-1999թթ. ԱԺ պատգամավոր (թիվ 64 ընտրատարածք): ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: ԱՊՀ խորհրդարանական վեհաժողովի կրթության եւ գիտության հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: «Հանրապետություն» խմբակցության անդամ: ՀՀՇ վարչության փոխնախագահ:
2012թ. մայիսի 6-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությունների դաշինքից: 17.07.2010-13.04.2013թթ՝ ՀՀՇ կուսակցության վարչության նախագահ: 13.04.2013թ.՝ «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության փոխնախագահ:

Родился 9 марта 1957 года в Ванадзоре.
1978г. – окончил физико-математический факультет Ванадзорского Государственного педагогического института им. О.Туманяна. Физик. Педагог.
1978-1983гг. – учитель Ехегнутской средней школы Гугаркского района.
1983-1990гг. – инженер Ванадзорского НПО “Автоматика”.
1997-1999гг. – первый заместитель, затем – заместитель, Министра культуры и спорта РА.
1999-2003гг. – начальник отдела образования и культуры окружного муниципалитета Центр города Еревана.
1990-1995гг. – депутат ВС (избирательный округ №103). Секретарь Постоянной комиссии по вопросам образования и науки, языка и культуры ВС. Фракция АОД.
1995-1999гг. – депутат НС (избирательный округ №64). Заместитель председателя Постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры и молодежи НС. Фракция “Республика”. Заместитель председателя Правления АОД.
06 мая 2012г. избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от партийного блока “Армянский Национальный Конгресс”. 17.07.2010-13.04.2013гг. Председатель Правления АОД.