Ծնվել է 1960թ. մարտի 23-ին Արարատում:
1987-1990թթ. Արարատի շրջգործկոմի «Գյուղագրոարդ» ձեռնարկությունում աշխատել է իրավաբան: 1990թ. ստացել է ավագ լեյտենանտի կոչում: 1990-1992թթ. եղել է Արարատի ՆԳ բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետ: 1992-1996թթ.` Արարատի ՆԳ բաժնի պետ: 1993թ. ստացել է մայորի,1994թ.` փոխգնդապետի, 1996թ.` գնդապետի կոչում: 1996-2000թթ. եղել է Արարատի մարզային ՆԳ վարչության պետ, 2000-2008թթ.` ՀՀ ոստիկանության զորքերի հրամանատար: 2001թ. ստացել է գեներալ-մայորի, 2007թ.`գեներալ-լեյտենանտի կոչում:
1988-1994թթ. մասնակցել է Արցախյան ազատամարտին: 1992թ. եղել է Շուշիի ազատագրման առանձին գումարտակի հրամանատար:
Պարգեւատրվել է «Արիության համար» մեդալով (1994թ., ՀՀ), «Մարշալ Բաղրամյան» մեդալով (1997 եւ 1999թթ., ՊՆ), «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի (2000թ., ՀՀ), «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի (2001թ., ԼՂՀ) շքանշաններով, «Դրաստամատ Կանայան» (2002թ., ՊՆ), «Գարեգին Նժդեհ» (2003թ., ՊՆ), «Վազգեն Սարգսյան» (2004թ., ՊՆ), «Արամ Մանուկյան» (2004թ., ՆԳՆ), «Մարտական ծառայության» (2004թ., ՀՀ), «Շուշիի ազատագրման համար» (2005թ., ԼՂՀ), «Անդրանիկ Օզանյան» (2005թ., ՊՆ), «Մարտական համագործակցության համար» (2005թ., ԱԱԾ), «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի (2006թ., ՀՀ) մեդալներով, ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով (2006թ.), «Օրենքի պատվար» մեդալով (2008թ., ՆԳՆ):

1993 - Received the title of Major.
2000 - 2008 - Commander of the police forces of the Republic of Armenia. 2001 - Received the title of Major General.
2007 - Received the title of Lieutenant General.
1988 -1994 - Participated in the Artsakh Fight for Freedom.
1992 - Battalion Commander for Shushi liberation.
Awarded the Medal “For Courage” (1994, Republic of Armenia,) the Medal of “Marshal Baghramyan,” (1997-1999, Ministry of Defense,) the Order of second grade “Battle Cross” (2000, Republic of Armenia,) the Order of second grade “Battle Cross” (2001, NKR,) the Medal of “Drastamat Kanayan” (2002, the Ministry of Defense,) the Medal of “Garegin Nzdeh” (2003, Ministry of Defense,) the Medal of “Vazgen Sargsyan” (2004, Ministry of Defence,) the medal of “Aram Manukyan” (2004, Ministry of Inner Affairs,) the Medal of “Service in Battle” (2004, Republic of Armenia,) the Medal for Liberation of Shushi (2005, NKR,) the Medal of “Andranik Ozanyan” (2005, Ministry of Defense,) the Medal of “Battle Cooperation” (2005, National Security Service,) first grade Medal “For Services Contributed to the Motherland” (2006, Republic of Armenia,) Commemorative Medal of the Prime Minister of the Republic of Armenia(2006,) the Medal of “Stronghold of Law” (2008, Ministry of Inner Affairs.)