Ծնվել է 1960թ. մարտի 23-ին Արարատում:
1987-1990թթ. Արարատի շրջգործկոմի «Գյուղագրոարդ» ձեռնարկությունում աշխատել է իրավաբան: 1990թ. ստացել է ավագ լեյտենանտի կոչում: 1990-1992թթ. եղել է Արարատի ՆԳ բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետ: 1992-1996թթ.` Արարատի ՆԳ բաժնի պետ: 1993թ. ստացել է մայորի,1994թ.` փոխգնդապետի, 1996թ.` գնդապետի կոչում: 1996-2000թթ. եղել է Արարատի մարզային ՆԳ վարչության պետ, 2000-2008թթ.` ՀՀ ոստիկանության զորքերի հրամանատար: 2001թ. ստացել է գեներալ-մայորի, 2007թ.`գեներալ-լեյտենանտի կոչում:
1988-1994թթ. մասնակցել է Արցախյան ազատամարտին: 1992թ. եղել է Շուշիի ազատագրման առանձին գումարտակի հրամանատար:
Պարգեւատրվել է «Արիության համար» մեդալով (1994թ., ՀՀ), «Մարշալ Բաղրամյան» մեդալով (1997 եւ 1999թթ., ՊՆ), «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի (2000թ., ՀՀ), «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի (2001թ., ԼՂՀ) շքանշաններով, «Դրաստամատ Կանայան» (2002թ., ՊՆ), «Գարեգին Նժդեհ» (2003թ., ՊՆ), «Վազգեն Սարգսյան» (2004թ., ՊՆ), «Արամ Մանուկյան» (2004թ., ՆԳՆ), «Մարտական ծառայության» (2004թ., ՀՀ), «Շուշիի ազատագրման համար» (2005թ., ԼՂՀ), «Անդրանիկ Օզանյան» (2005թ., ՊՆ), «Մարտական համագործակցության համար» (2005թ., ԱԱԾ), «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի (2006թ., ՀՀ) մեդալներով, ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով (2006թ.), «Օրենքի պատվար» մեդալով (2008թ., ՆԳՆ):

Григор Вардгесович Григорян
1987-1990гг. – юрист предприятия “Сельхозагропром” Араратского райисполкома. В 1990г. получил звание старшего лейтенанта.
1990-1992гг. – начальник отделения уголовного розыска Араратского отдела ВД.
1992-1996гг. – начальник отдела ВД Арарата. В 1993г. получил звание майора, в 1994г. – подполковника, в 1996г. – полковника.
1996-2000гг. – начальник Араратского областного управления ВД, 2000-2008гг. – командующий восками Полиции РА.
В 2001г. получил звание генерал-майора, в 2007г. – генерал-лейтенанта.
1988-1994гг. участвовал в боевых действиях за освобождение Арцаха. В 1992г. был командиром отдельного батальона по освобождению Шуши.
6 мая 2012 года избран депутатом НС по пропорциональной избирательной системе от партии “Баргавач Айастан” (“Процветающая Армения”).
Награжден медалью “За отвагу” (1994г. РА), медалью “Маршал Баграмян” (1997 и 1999гг., МО), орденами Боевой Крест 2 степени (2000г., РА), Боевой Крест 2 степени (2001г., НКР), орденами “Драстамат Канаян” (2002г., МО), “Гарегин Нжде” (2003г., МО), “Вазген Саркисян” (2004г., МО), “Арам Манукян” (2004г., МВД), “За боевые заслуги” (2004г., РА), “За освобождение Шуши” (2005г., НКР), “Андраник Озанян” (2005г., МО), “За боевое сотрудничество” (2005г.,СНБ), “За заслуги перед Отечеством” 1 степени (2006г., РА), Юбилейной медалью Премьер-министра РА (2006г.), медалью “Защитник закона”(2008г., МВД).