Ծնվել է 1974թ. նոյեմբերի 1-ին Երեւանում:
1996թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի մաթեմատիկական կիբեռնետիկայի եւ հետազոտումների ավտոմատացման ֆակուլտետը: 2000թ.՝ ՀՀ պետական կառավարման դպրոցը: Մաթեմատիկոս, տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման մասնագետ, պետական ծառայող: Քաղաքական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ:
Մասնակցել է մի շարք դասընթացների` Կուսակցությունների քաղաքական PR (2005թ., Վարշավա, Լեհաստան), Ժողովրդավարության ամառային առաջին դպրոց (2006թ., ԵԽ, Ստրասբուրգ, Ֆրանսիա), Քաղաքական կառավարում եւ կուսակցությունների քաղաքական PR (2006թ., Շառլոթ, Վաշինգտոն, ԱՄՆ), Ժողովրդավարության ամառային երկրորդ դպրոց, (2007թ., ԵԽ, Ստրասբուրգ, Ֆրանսիա), Քաղաքական դասընթացների երեւանյան դպրոց, (2006-2007թթ., Երեւան, ՀՀ):
1996-1998թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում, եղել է գումարտակի հրամանատարի տեղակալ, ՈՒԳ հրամանատար: 1999-2001թթ. եղել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր տարածաշրջանային ինտեգրացման վարչության կրթամշակութային բաժնի պետ: 2001-2008թթ.՝ ՀՀ պետական գնումների գործակալություն ՊՈԱԿ-ի առաջատար մասնագետ: 2003-2006թթ.՝ ՀՀԿ հասարակական-քաղաքական ուսումնասիրությունների կենտրոնի ղեկավար: 2006թ.՝ ՀՀԿ մամուլի եւ հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար: 2007-2008թթ.՝ ՀՀԿ արտաքին կապերի պատասխանատու: 2008թ.՝ ՀՀ ԱԳՆ սփյուռքի հետ կապերի պետական կոմիտեի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնակատար: 2008-2009թթ.՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարության աշխատակազմի ղեկավար: 2004-2009թթ. Հայաստանի մի շարք պետական բուհերում դասավանդել է քաղաքագիտություն: 2009 թվականից դասավանդում է Երեւանի պետական համալսարանում եւ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայում: 2012 թվականից ՀՀ բարձրագույն որակավորման հանձնաժողովի (ԲՈՀ) քաղաքական գիտությունների եւ միջազգային հարաբերությունների գիտական աստիճաններ շնորհող մասնագիտական խորհրդի անդամ է:
2002-2008թթ. եղել է «Առողջ հասարակություն» ՀԿ նախագահ: 2008 թվականից «Արցախ» հայրենակցական բարեգործական միության վարչության անդամ է:
2009-2012թթ.՝ ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 28.10.2009-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՀԿ խմբակցության անդամ: ՀՀԿ խորհրդի անդամ: 2011 թվականից՝ Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի սոցիալական, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերի հանձնաժողովի համանախագահ: 2012 թվականից՝ Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար:
2012թ. մայիսի 6-ին համամասնական ընտրակարգով ընտրվել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից:
2015թ. մարտից Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ է:
Պարգեւատրվել է ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրով (2006թ.), «Դրաստամատ Կանայան» (2008թ., ՊՆ), «Արցախի մայրական երախտագիտություն» (2009թ., ԼՂՀ) մեդալներով, ԵՊՀ արծաթե հուշամեդալով (2009թ.), «Գարեգին Նժդեհ» (2011թ., ՊՆ), «ՀՀ զինված ուժեր. 20 տարի» հոբելյանական (2012թ.), Մխիթար Գոշ (2015թ., ՀՀ) մեդալներով, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի պատվոգրով ( 2015թ.):

Born on November 1, 1974 in Yerevan.
1996 - Graduated from the Automation of the Mathematical Cybernetics and Research Faculty of the Yerevan State University.
2000 - Graduated from the State Management School of the Republic of Armenia. Mathematician, specialist of territorial governance and local self-governance, State servant. Candidate of Political Sciences. Associate professor.
Participated in a number of training courses - Political PR of the parties (2005,Warsaw, Poland), First Summer School on Democracy (2006, CE,Strasbourg, France), Political management and political PR of the parties 2006, Charlotte, Washington, USA), Second Summer School on Democracy, (2007, CE, Strasbourg, France), Yerevan School of Political Studies, (2006-2007,Yerevan, Republic of Armenia).
1996 - 1998 - Served in the Armed Forces of the Republic of Armenia. Deputy Commander of battalion, training battalion Commander.
1999 - 2001 - Head of education - cultural division of the Regional Integration department adjunct to the Government of the Republic of Armenia.
2001 - 2008 - Leading specialist of the State Purchase Agency SNTO (State Non-Trade Organization) of the Republic of Armenia.
2003 - 2006 - Head of the RPA Center for Social-Political Studies.
2006 - Head of Press and Public Relations Service of RPA.
2007 - 2008 - Head of Foreign Relations department of RPA.
2008 - Head of the Staff of the State Committee for Relations with the Diaspora at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia.
2008 - 2009 - Head of the Staff of the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia.
2004 - 2009 - Lecturer for Political Science in a number of State Universities in Armenia.
Since 2009 - Lecturer at the Yerevan State University and State Management Academy of the Republic of Armenia.
Since 2012 - Member of the Professional Council awarding scientific degrees for the Supreme Certificate Commission (HAC) in Political Science and International Relations of the Republic of Armenia.
2002 - 2008 - President of the NGO "Healthy Society."
2008 - Board member of “Artsakh” Expatriate Charitable Public Organization.
2009 - 2012 - Deputy of the National Assembly of the Republic of Armenia (proportional representation system, RPA).
October 28, 2009 - May 31, 2012 - Member of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport of the National Assembly. Member of the RPA faction. Member of the RPA Council.
Since 2011 - Co - chair of the Committee on Social Affairs, Education, Culture and Civil Society of the “EURONEST” Parliamentary Assembly.
Since 2012 - Head of the Armenian delegation to “EURONEST” Parliamentary Assembly.
May 6, 2012 - Elected Deputy of the National Assembly of the Republic of Armenia by the proportional representation system (Republican Party of Armenia).