Ծնվել է 1963թ. հունիսի 28-ին Երեւանում:
1985թ. ավարտել է Խ.Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական ինստիտուտի ֆիզիկայի ֆակուլտետը: Մանկավարժական գիտությունների թեկնածու:
1985-1996թթ. Ավ. Իսահակյանի անվան թիվ 16 դպրոցում աշխատել է ֆիզիկայի եւ աստղագիտության ուսուցչուհի, 1996-1999թթ.` ուսումնադաստիարակչական գծով փոխտնօրեն: 1999-2012թթ. եղել է Գր. Զոհրապի անվան թիվ 43 դպրոցի տնօրեն:
2002թ. «Կրթություն առանց սահմանի» հկ հիմնադիր նախագահն է: 2006թ.` ՀՀԿ կանանց խորհրդի անդամ, գաղափարաքարոզչական հանձնախմբի նախագահ: 2010թ.` «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության նախագահ:
2006թ. Անկախության տոնի 15-ամյակի կապակցությամբ պարգեւատրվել է ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրով, հաղթող է ճանաչվել ՀՀ դպրոցների «Տարվա լավագույն տնօրեն» մրցույթում, պարգեւատրվել է ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության «Ոսկե հուշամեդալ»-ով, տեղական ինքնակառավարման մարմինների կազմավորման 10-ամյակի կապակցությամբ` ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրով: 2008թ.` ՀՀ ՊՆ «Գարեգին Նժդեհ» հուշամեդալով: 2011թ` «ՀՀ Ազգային ժողովի պատվո մեդալ»-ով:

Родилась 18 июня 1963 года в Ереване.
В 1985г. окончила физический факультет Армянского государственного педагогического института им. Х.Абовяна. Кандидат педагогических наук.
1985-1996гг. – преподаватель физики и астрономии в школе N16 им. А. Исаакяна, в 1996 – 1999гг. – заместитель директора по учебно - воспитательной части.
1999-2012гг. – директор школы N 43 им. Гр. Зограба.
2002г. – председатель-учредитель общественной организации “Образование без границ”.
2006г. – член женского Совета РПА, председатель идейно-пропагандистской комиссии.
2010г. – председатель союза юридических лиц “Союз школ-центров”.
06 мая 2012 года избрана депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от Республиканской партии Армении.
Награждена: в честь 15-летия независимости РА Благодарственной грамотой Премьер-министра РА; признана победителем конкурса “Лучший директор года”, проходившего среди школ Армении, Памятной золотой медалью Министерства образования и науки РА, в связи с 10-летием формирования органов местного самоуправления Благодарственной грамотой Премьер-министра РА (2006г.), Памятной медалью “Гарегин Нжде” МО РА (2008г.), Почетной медалью Национального Собрания РА (2011г.)