Ծնվել է 1959թ. փետրվարի 26-ին Կիրովականում:
1981-1984թթ. աշխատել է Կիրովականի թիվ 2 ճանապարհաշինարարական վարչությունում` որպես ինժեներ, 1984-1995թթ.` Կիրովականի սննդառում` ավագ ինժեներ, տեխնիկական բաժնի պետ, գլխավոր ինժեներ, փոխտնօրեն, 1995-2000թթ.` Լոռու մարզի «Առեւտրի եւ սպասարկումների» ՊՓԲԸ գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ, 2000-2001թթ.` «Հայանտառ» ՊՓԲԸ «Դսեղի անտառտնտեսություն» ԴՓԲԸ տնօրեն:
2008-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՕԵԿ): 07.05.2008-17.06.2008թթ. եւ 30.11.2010-31.05.2012` Ազգային ժողովի առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 17.06.2008-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
2012թ. մայիսի 6-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից: «Օրինաց երկիր» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ:

Родился 26 февраля 1959 года в Кировакане (ныне - Ванадзор).
1984-1995 гг. – старший инженер, начальник технического отдела, главный инженер, заместитель директора Кироваканского общепита.
1995-2000 гг. – первый заместитель Генерального директора ГЗАО “Торговля и услуги” Лорийского марза (области).
2000-2001 гг. – директор ЗАО “Дсехское лесничество” ГЗАО “Айантар” ( “Армлес”).
2008-2012гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, партия "Страна Законности"). 07.05.2008-17.06.2008гг. и 30.11.2010-31.05.2012гг. - член Постоянной комисси по вопросам здравоохранения, материнства и детства НС, 17.06.2008-31.05.2012гг. - председатель Постоянной комисси по вопросам сельского хозяйства и охраны природы НС.
06 мая 2012 года избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе, партия "Страна Законности".