Ծնվել է 1959թ. փետրվարի 26-ին Կիրովականում:
1981-1984թթ. աշխատել է Կիրովականի թիվ 2 ճանապարհաշինարարական վարչությունում` որպես ինժեներ, 1984-1995թթ.` Կիրովականի սննդառում` ավագ ինժեներ, տեխնիկական բաժնի պետ, գլխավոր ինժեներ, փոխտնօրեն, 1995-2000թթ.` Լոռու մարզի «Առեւտրի եւ սպասարկումների» ՊՓԲԸ գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ, 2000-2001թթ.` «Հայանտառ» ՊՓԲԸ «Դսեղի անտառտնտեսություն» ԴՓԲԸ տնօրեն:
2008-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՕԵԿ): 07.05.2008-17.06.2008թթ. եւ 30.11.2010-31.05.2012` Ազգային ժողովի առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 17.06.2008-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
2012թ. մայիսի 6-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից: «Օրինաց երկիր» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ:

Born on February 26, 1959 in Kirovakan.
1984 - 1995 - Chief Engineer at Kirovakan Public Catering, Head of the Technical Division, Chief Engineer and Deputy Director.
1995 - 2000 - First Deputy General Director at “Trade and Services” CJSC of Lori province.
2000 - 2001 - Director at Dsegh “TimberIndustry” CJSC of “ArmForest” CJSC.
2008 - 2012 - Deputy of the National Assembly (proportional electoral system, Rule of Law party.)
May 7, 2008 - June 17, 2008 and November 30, 2010 - May 31, 2012 - Member of the Standing Committee on Health Care, Maternity and Childhood of the National Assembly.
June 17, 2008 - May 31, 2012 - Chairman of the Standing Committee on Agriculture and Environment of the National Assembly.
May 6, 2012 - Elected Deputy of the National Assembly by the proportional electoral system from the “Rule of Law” party. Member of the “Rule of Law” party, member of the political council of the "Rule of Law" party.