Ծնվել է 1963թ. մայիսի 10-ին Արարատի շրջանի Ավշար գյուղում:
1989թ. աշխատել է Արարատի շրջանի հարկային տեսչությունում ավագ տեսուչ: 1991-1994թթ. զբաղվել է մենատնտեսությամբ: 1995 թվականից` Արարատի մարզի Ավշարի գինու գործարանի խորհրդի նախագահ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՅԴ): Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2007-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՅԴ): 19.06.2007-11.07.2008թթ.` Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ, 11.07.2008-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Родился 10 мая 1963г. в с. Авшар Араратского района.
1991-1994гг. - занимался фермерством. С 1995 г. председатель совета Авшарского винного завода Араратской области.
2003-2007гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, АРФД). Член Постоянной комиссии по внешним сношениям НС.2007-2012гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, АРФД).
19.06.2007-11.07.2008гг. – член Постоянной комиссии по внешним сношениям НС, 11.07.2008-31.05.2012гг. - член Постоянной комиссии по вопросам территориального управления и местного самоуправления НС.