Ծնվել է 1978թ. փետրվարի 17-ին Սպանդարյան գյուղում (Շիրակի մարզ):
1999թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետը: 2001թ.` ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի մագիստրատուրան: 2003թ.` Լունդի համալսարանի մագիստրատուրան (Շվեդիա): Արվեստների մագիստրոս: Պատմագետ: 2004թ. ավարտել է ԵՊՀ ազգագրության ամբիոնի ասպիրանտուրան: Պատմական գիտությունների թեկնածու: 2011թ-ից դասավանդում է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետում:
2003-2005թթ. «Բաց հասարակության ինստիտուտի օժանդակության հիմնադրամ»-ի հայաստանյան մասնաճյուղում աշխատել է «Քաղաքացիական հասարակություն» եւ «Զանգվածային լրատվության միջոցներ» ծրագրերի համակարգող: 2005-2006թթ. եղել է արտաքին քաղաքականության եւ արտաքին կապերի հարցերով ԱԺ նախագահի խորհրդական: 2008թ. ապրիլին նշանակվել է ՀՀ նախագահի ռեֆերենտ, մայիսին` ՀՀ նախագահի մամուլի քարտուղար: 2010-2012թթ. աշխատել է ՀՀ հանրային հեռուստաընկերության եւ ՀՀ հանրային ռադիոընկերության լրատվական եւ վերլուծական հաղորդումների տնօրեն:
1998-2001թթ. ղեկավարել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի ուսանողական գիտական ընկերությունը եւ ուսանողական խորհուրդը: 2006թ. հիմնադրել է «Շվեդիայի գիտակրթական հաստատությունների հայ շրջանավարտների ասոցիացիա» հկ-ն:
2012թ.-ից ՀՀԿ խորհրդի անդամ է:
2012թ. մայիսի 6-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել թիվ 2 ընտրատարածքից:
Հեղինակ է «Ճապոնական հրաշքն ու ճապոնացիները» մենագրության, գիտական եւ հրապարակախոսական հոդվածների:
Պարգեւատրվել է «ՀՀ զինված ուժեր. 20 տարի» հոբելյանական մեդալով, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի շնորհակալագրով:

Родился 17 февраля 1978 года в селе Спандарян (Ширакская область).
В 1999г. окончил исторический факультет Ереванского государственного университета, в 2001г. – магистратуру исторического факультета ЕГУ.
В 2003 г. окончил магистратуру Лундского университета (Швеция). Магистр исторических наук.
В 2004г. окончил аспирантуру кафедры этнографии ЕГУ. Кандидат исторических наук.
С 2011 г. преподает на историческом факультете ЕГУ.
2003-2005гг. - координатор программ "Гражданское общество" и "Средства массовой информации" в Армянском филиале Фонда содействия институту “Открытое общество”.
2005-2006гг. - советник Председателя Национального Собрания по вопросам внешней политики и внешних сношений.
В апреле 2008г. назначен референтом , а в мае пресс-секретарем Президента Республики Армения.
2010-2012гг. - директор информационных и аналитических программ Общественной телекомпании РА и Общественной радиокомпании РА.
1998-2001гг. - руководил Студенческим научным обществом и Студенческим советом исторического факультета ЕГУ.
В 2006г. учредил общественную организацию “Ассоциация армянских выпускников научно-образовательных учреждений Швеции”.
С 2012 года является членом Совета РПА.
06 мая 2012 года избран депутатом Национального Собрания по избирательному округу N2.
Награжден Юбилейной медалью "20-летие Вооруженных сил РА" и благодарственной грамотой Федерации футбола Армении.