Հոդված 1. 2016 թվականի հոկտեմբերի 4-ի Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքի (այսուհետ` Օրենսգիրք) 166-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետում «օրենքով սահմանված կարգով անշարժ աղբյուրներից մթնոլորտային օդն աղտոտող նյութերի արտանետումների թույլտվություններով սահմանված (տրամադրված) սահմանային թույլատրելի արտանետումների ծավալները» բառերը փոխարինել «օրենքին համապատասխան որոշվող` անշարժ աղբյուրներից մթնոլորտային օդն աղտոտող նյութերի սահմանային թույլատրելի արտանետումների ծավալները» բառերով:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 166-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետը «արտանետման անշարժ աղբյուրներից» բառերից առաջ լրացնել ««Մթնոլորտային օդի պահպանության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի  2-րդ մասի 3-րդ եւ 4-րդ կետերով սահմանված դեպքերում» բառերով:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 1-ին մասի աղյուսակի վերջին տողում «օրենսդրությամբ սահմանված կարգով մթնոլորտային օդ վնասակար նյութեր արտանետելու թույլտվություններով նախատեսված սահմանային թույլատրելի արտանետումների ծավալը» բառերը փոխարինել ««Մթնոլորտային օդի պահպանության մասին» օրենքին համապատասխան որոշվող` անշարժ աղբյուրներից մթնոլորտային օդն աղտոտող նյութերի սահմանային թույլատրելի արտանետումների ծավալները» բառերով, իսկ նույն տողը «բացակայում են» բառերից առաջ լրացնել ««Մթնոլորտային օդի պահպանության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ եւ  4-րդ կետերով սահմանված դեպքերում» բառերով:

Статья 1. В пункте 1 части 1 статьи 166 Налогового кодекса Республики Армения от 4 октября 2016 года (далее – Кодекс) слова “объемы предельно допустимых выбросов, установленные (предоставленные) разрешениями на выбросы загрязняющих атмосферный воздух веществ от стационарных источников в порядке, установленном Законом” заменить словами “объемы предельно допустимых выбросов загрязняющих атмосферный воздух веществ от стационарных источников, определяемые в соответствии с Законом”.
Статья 2. Пункт 1 части 2 статьи 166 Кодекса после слов “объемов допустимых выбросов” дополнить словами “в случаях, установленных пунктами 3 и 4 части 2 статьи 9 Закона “Об охране атмосферного воздуха””.
Статья 3. В последней строке таблицы части 1 статьи 167 Кодекса слова “объем предельно допустимых выбросов, предусмотренный разрешениями на выбросы в атмосферный воздух вредных веществ в установленном законодательством порядке” заменить словами “объемы предельно допустимых выбросов загрязняющих атмосферный воздух веществ от стационарных источников, определяемые в соответствии с Законом “Об охране атмосферного воздуха”, а в той же строке после слов “или в части которых” дополнить словами “в случаях, установленных пунктами 3 и 4 части 2 статьи 9 Закона “Об охране атмосферного воздуха”,”.