Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին
«ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՄՐՑԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (6 նոյեմբերի 2000 թվականի, ՀՕ-112) 4-րդ հոդվածի 1-ին մասը հինգերորդ հասկացությունից հետո լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր հասկացությունով՝
«ծանուցում ՝ ծանուցագիրը շահագրգիռ անձանց գտնվելու կամ բնակվելու վայրով կամ փոստային հասցեով պատվիրված նամակով ուղարկելը կամ առձեռն հանձնելը կամ հաղորդագրության ձեւակերպումն ապահովող կապի այլ միջոցների օգտագործմամբ ուղարկելը կամ պատշաճ այլ ձեւով հանձնելը.»:
Հոդված 2. Օրենքի 7-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «ա» կետը լրացնել «կամ իրականացվում է մրցակից չունեցող (էական մրցակցության չհանդիպող) տնտեսվարող սուբյեկտի կողմից» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 28-րդ հոդվածի 2-րդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
«2. Տնտեսվարող սուբյեկտներին առնչվող հարցի քննարկման կապակցությամբ Հանձնաժողովի ընդունած որոշման հիման վրա տնտեսվարող սուբյեկտները պարտավոր են Հանձնաժողով ներկայացնել որոշմամբ սահմանված՝ իրենց առնչվող հարցի քննարկման համար անհրաժեշտ փաստաթղթեր եւ այլ տեղեկատվություն:»:
Հոդված 4. Օրենքի 36-րդ հոդվածի 3-րդ մասում «Մրցակցության սահմանափակման նպատակով գերիշխող» բառերը փոխարինել «Գերիշխող» բառով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ И ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ЗАЩИТЕ ЭКОНОМИЧЕСКОЙ КОНКУРЕНЦИИ"
Статья 1. Часть 1 статьи 4 Закона Республики Армения ,,О защите экономической конкуренции" (6 ноября 2000 года, ЗР-112) после пятого определения понятия дополнить новым определением следующего содержания:
,,уведомление - отправление заинтересованным лицам по месту их нахождения или проживания либо по почтовому адресу уведомления заказным письмом или с вручением на руки либо его отправление или вручение иным надлежащим образом с использованием других средств связи, обеспечивающих формулировку сообщения; ".
Статья 2. Пункт ,,а" части 2 статьи 7 Закона после слов ,,к ограничению конкуренции" дополнить словами ,,либо осуществляется хозяйствующим субъектом, не имеющим конкурента или не встречающим существенной конкуренции".
Статья 3. Часть 2 статьи 28 Закона изложить в следующей редакции:
,,2. Хозяйствующие субъекты на основании принятого Комиссией решения в связи с рассмотрением вопроса, касающегося хозяйствующих субъектов, обязаны представлять в Комиссию установленные решением документы и иные сведения, необходимые для рассмотрения касающегося их вопроса.".