Հռիփսիմե Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Շվեդիայի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Շվեդիա բարեկամական խմբի ղեկավար Հռիփսիմե Գրիգորյանը նոյեմբերի 14-ին հանդիպել է Հայաստանում Շվեդիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Եվա Սունդ...
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանն ու Ֆինանսավարկային ...
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանն ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում հանդես է եկել ներածական խոսքով եւ պատ...
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցներին «Հայաստան» խմբակցությունից մասնակցել են խմբակցության անդամներ Լիլիթ Գալստյանն ու Արթուր Խաչատրյանը...
13.11.2025
ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցները տեղի կունենան նոյեմբերի 14-ին ԱԺ 334 դահլիճում` հետեւյալ ժամանակացույցով. ՀՀ ԱԺ «Հայաստան»...
Այսօրվա Հայաստանը պետություն է, որի ճակատագրի ղեկն իր եւ իր ժողովրդի ձեռքին է. ՀՀ վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եզրափակիչ ելույթ է ունեցել «ՀՀ 2026 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի քննարկմանը: Վարչապետը նախ անդր...
Գալիք տարվա գլխավոր ֆինանսական փաստաթղթի վերաբերյալ ելույթներ են ունեցել ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» եւ «Հայաստան» խմբակցությունների ներկայացուցիչները
ՀՀ 2026 թվականի պետբյուջեի նախագծի վերաբերյալ քննարկման ժամանակ ելույթ են ունեցել նաեւ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» եւ «Հայաստան» խմբակցությունների նե...
ԱԺ նիստում պատգամավորներն ու Կառավարության անդամները խոսել են 2026 թ. պետբյուջեի նախագծի վերաբերյալ
Նոյեմբերի 13-ին Ազգային ժողովում շարունակվել է «Հայաստանի Հանրապետության 2026 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ քննարկումը: Ելո...
12.11.2025
Խորհրդարանում քննարկվում է գալիք տարվա գլխավոր ֆինանսական փաստաթուղթը
«Հայաստանի Հանրապետության 2026 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ հարակից զեկույցներով հանդես են եկել ԱԺ մշտական հանձնաժողովների...

Рабочее обсуждение проекта закона “Об ответственном обращении с животными”
4 октября по инициативе депутатов НС М.Галстян и А.Манавазян в парламенте состоялось очередное рабочее обсуждение закона "Об ответственном обращении с...
Л.Галстян: “Все люди и нации равны в своих правах и обязанностях”
Член делегации НС РА в ПА ОБСЕ Л.Галстян выступила с речью на осенней сессии Ассамблеи в Дублине:"Уважаемые коллеги,факт, что Азербайджан, зафиксирова...
03.10.2024
С.Ханданян: “Стремимся превратить наш регион из театра военных действий в перекресток мира”
Делегация НС РА участвует в осенней сессии ПА ОБСЕ в Дублине. На Ассамблее выступил  глава делегации НС РА, председатель Постоянной комиссии НС п...
Встреча А.Аршакяна с председателем Сената Мексики
2 октября в ходе визита в Мексику вице-спикер НС А.Аршакян встретился с председателем Сената Мексики Херардо Фернандесом Норонья. Во встрече также при...
На парламентских брифингах по итогам заседаний НС выступил,  а затем ответил на вопросы представителей медиа секретарь фракции “Честь имею” Т.Абр...
В парламентских брифингах по итогам заседаний НС от фракции "Армения" приняли участие секретарь фракции А.Минасян и член фракции А.Хачатрян. После сво...
Выступление Л.Галстян на осенней сессии ПА ОБСЕ
В столице Ирландии Дублине начала работу осенняя сессия ПА ОБСЕ. На заседании выступила член делегации НС РА Л.Галстян:"Уважаемые коллеги,в течение по...
Представители ОЭСР встретились с членами Постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам
2 октября председатель Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Ц.Варданян встретилась со старшим политическим аналитиком Ор...