Արման Եղոյանն ընդունել է Միջազգային հարաբերությունների լեհական ինստիտուտի վերլուծաբաններին
Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը մայիսի 29-ին ընդունել է Միջազգային հարաբերությունների լեհական ին...
Կարեւորվել է օրենսդիր մարմնում հետազոտական կարողությունների զարգացման առաջնահերթությունը
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Մերի Գալստյանի նախաձեռնությամբ ճանաչողական շրջայցի շրջանակում մայիսի 29-ին ՀՀ ...
ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցները տեղի կունենան մայիսի 30-ին ԱԺ 334 դահլիճում` հետեւյալ ժամանակացույցով. ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ»...
Ազգային ժողովը մայիսի 29-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել են Կառավարության հեղինակած «Կրիպտոակտի...
28.05.2025
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, օրենսդիր, գործադիր եւ դատական մարմինների ներկայացուցիչների հ...
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Շնորհավորում եմ բոլորիս Հանրապետության տոնի առթիվ: 1918 թվականի մայիսի 28-ին՝ Սարդարապատի, Բաշ-Ապարանի, Ղարաքիլիսայի հերոսամարտ...
27.05.2025
Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում եւ դրանց համատեղ նիստերում ՀՀ 2024 թվականի պետական բյուջեի մասին կատարման տարեկան հաշվետվության նախնական քննա...
Արման Եղոյանը հանդիպել է Լեհաստանի Սենատի պատգամավորի հետ
Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը մայիսի 27-ին հանդիպել է Լեհաստանի Սենատի անդամ Գաբրիելա Մորավսկա...
Հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են Եվրոպայի խորհրդի Տեղական եւ շրջանային իշխանությունների կոնգրեսի նախագահ Մարկ Քուլսի գլխավորած պատվիրակության հետ
ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահե Ղալում...

Arman Yeghoyan receives analysts from Polish Institute of International Affairs
On May 29, the Chair of the Standing Committee on European Integration of the National Assembly Arman Yeghoyan received the analysts from the Polish I...
29.05.2025
Priority of developing scientific research capabilities in legislative body emphasized
On May 29, on the initiative of the Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Meri Galstyan the Vice President on Strategy ...
Parliament ends work of regular sittings
On May 29, the National Assembly continued the work of the regular sittings.The MPs debated in the second reading the draft mother law on Cryptoassets...
28.05.2025
The RA NA President Alen Simonyan with the RA Prime Minister Nikol Pashinyan, the RA President Vahagn Khachaturyan, and the representatives of the leg...
Dear compatriots,I congratulate all of us on the Republic Day.On May 28, 1918, after the heroic battles of Sardarapat, Bash-Aparan, and Gharakilisa, t...
27.05.2025
Arman Yeghoyan Meets with Member of Polish Senate
On May 27, the Chair of the Standing Committee on European Integration of the National Assembly Arman Yeghoyan met with the Member of the Polish Senat...
Members of Committee meet with delegation led by President of Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe Marc Kools
On May 27, the Chair of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Protection Vahe...
It is proposed to make more transparent and effective the procurement process by public organizations
At May 27 NA regular sitting, the draft law on Making Amendment and Addendum to the Law on Procurement was debated in the first reading.According to t...
MPs of Parliamentary Assembly of Bosnia and Herzegovina hosted in Parliament
On May 27, the RA NA Vice President Ruben Rubinyan and the member of the NA Standing Committee on European Integration Sona Ghazaryan met with the Cha...