Խորհրդարանը քննարկել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 2024 թ. գործունեության մասին հաղորդումը
Ազգային ժողովը մայիսի 14-ի հերթական նիստում քննարկել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդումը,...
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2025 թվակա...
Քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրով նախատեսված բարեփոխումները շրջակա միջավայրի պահպանության ոլորտում
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Մերի Գալստյանի նախաձեռնությամբ մայիսի 14-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկ...
ՀՀ Ազգային ժողովի խորհուրդը մայիսի 14-ին գումարել է արտահերթ նիստ: Այն վարել է խորհրդարանի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը: ԱԺ խորհուրդը համաձայնությ...
Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաեւի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն Աստանա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում հանդիպել է Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաեւի հետ: Երկկողմ հարաբերությունն...
Ազգային ժողովը մայիսի 14-ի նիստում շարունակել է քննարկել 2024 թվականի ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության, ...
Պաշտոնական այցով Ղազախստանում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ղազախստանի խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահ Երլան Կոշանովի հետ: Շնորհակալությ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը մայիսի 13-ին հանդիպել է Հունգարիայի Ազգային ժողովի՝ ազգային փոքրամասնությունները ներկայացնող պատգամավորների հետ...
Ազգային ժողովը քննարկել է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի 2024 թ. գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումն ու զեկույցը
Խորհրդարանը մայիսի 13-ի նիստում քննարկել է 2024 թվականի ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության, մարդու իրավուն...

Parliament debates report on Activities of Public Services Regulatory Commission for 2024
At May 14 regular sitting, the National Assembly debated the report on the activities of the Public Services Regulatory Commission for 2024, which pre...
Extraordinary sitting to be convened by decision of RA NA President
Taking as a basis the initiative of the deputies of the National Assembly and the NACD-031-L decision of May 14, 2025 of the National Assembly Council...
Reforms envisaged by RA-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement in sphere of environmental protection debated
On the initiative of the Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Meri Galstyan, a work debate was held on May 14 with the...
NA extraordinary sitting to be convened by consent of National Assembly Council
On May 14, the Council of the RA National Assembly convened an extraordinary sitting. The Deputy Speaker of the Parliament Hakob Arshakyan presided ov...
Alen Simonyan meets with President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev
The RA NA President Alen Simonyan met with the President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev within the framework of his official visit to Astana.Besi...
Parliament continues regular sittings
At the sitting of May 14, the National Assembly continued to debate the annual report on the activities of the Human Rights Defender of the Republic o...
The RA NA President Alen Simonyan, being in Kazakhstan on an official visit, met with the Speaker of the Mazhilis of the Parliament of Kazakhstan Erla...
On May 13, the RA NA Vice President Hakob Arshakyan met with the deputies of the National Assembly of Hungary representing national minorities.The RA ...
At the sitting on May 13, the Parliament is debating the annual report on the activities of the Human Rights Defender of the Republic of Armenia for 2...