Լիազորող նորմ սահմանելուն միտված օրենսդրական նախաձեռնություն
Նախագծերի փաթեթը մշակվել եւ շրջանառության մեջ է դրվել խմելու եւ ոռոգման ջրի ոլորտներում Կառավարության կողմից սահմանվող իրավական ակտերի հստակեցման եւ օ...
03.12.2025
Առաջարկվում է կոռուպցիոն ռիսկերի գնահատման համակարգ ներդնել մի շարք կազմակերպություններում
Նախագծով առաջարկվում է կոռուպցիոն ռիսկերի գնահատման համակարգ ներդնել հանրային իշխանության մարմիններում,  առողջապահության, սոցիալական, շրջակա միջա...
Հստակեցվում են ՀՀ քրեական օրենսգրքի որոշ դրույթներ
Նախագծով փոփոխություններ են առաջարկվում Քրեական օրենսգրքի 443-րդ եւ 444-րդ հոդվածներում: Նշված հոդվածները վերաբերում են ապօրինի հարստացմանը եւ Կոռուպց...
Նախատեսվում է մաքսային մարմինների աշխատակիցների մասնագիտական մակարդակի բարձրացում
Համաձայնագրի նպատակներից են բարձրագույն կրթության կրթական ծրագրերով եւ լրացուցիչ մասնագիտական կրթության ծրագրերով մաքսային ծառայությունների համար կադր...
Քննարկվել է ԱՊՀ շրջանակում ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի բնագավառում համագործակցությանը վերաբերող արձանագրությունը
Դեռեւս 2007 թվականին Հայաստանը, ինչպես նաեւ ԱՊՀ անդամ այլ երկրներ ստորագրել են ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի ոլորտում համագործակցության մասին համաձա...
Դեկտեմբերի 3-ը` հաշմանդամություն ունեցող անձանց միջազգային օր
Հայաստանում հաշմանդամություն ունեցող անձանց խնդիրները ու դրանց լուծման ուղիներն օրենսդրական համատեքստում մշտապես խորհրդարանի ուշադրության կենտրոնում ե...
Հանդիպել են Հայաստան-Հունաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի ներկայացուցիչները
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Հունաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը Հունաստանում հանդիպել է Հունաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Վ...
Նախագիծ՝ միտված գնահատման գործունեության զարգացմանը
Նախագծի ընդունումը միտված է Հայաստանի Հանրապետությունում գնահատման գործունեության զարգացմանը՝ այն դարձնելով առավել մրցունակ, թափանցիկ եւ միջազգային չա...
ՀՀ վարչապետը եզրափակիչ ելույթ է ունեցել «ՀՀ 2026 թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ
Ազգային ժողովը դեկտեմբերի 3-ին շարունակել է քննարկել «ՀՀ 2026 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը: Եզրափակիչ ելույթ է ունեցել ՀՀ վարչապետ Ն...

Предлагается внедрение в ряде организаций системы оценки коррупционных рисков
Проектом предлагается внедрить систему оценки коррупционных рисков в органах публичной власти, государственных и общественных некоммерческих организац...
Уточняются некоторые положения УК РА
«Проектом предлагается внести поправки в ст.443-444 Уголовного кодекса (УК). Указанные статьи касаются незаконного обогащения и представления ложных с...
Предусматривается повышение профессионального уровня сотрудников таможенных органов
Цель соглашения – организация подготовки кадров для таможенных служб посредством образовательных программ высшего образования и программ дополнительно...
Обсужден протокол о сотрудничестве в области физкультуры и спорта в рамках СНГ
Армения в 2007 г., как и другие государства-участники СНГ, подписала Соглашение о сотрудничестве в области физической культуры и спорта. В связи с эти...
3 декабря – Международный день лиц с инвалидностью
Проблемы лиц с инвалидностью в Армении и пути их решения в законодательном контексте постоянно в центре внимания парламента....
Встреча представителей парламентской группы дружбы Армения-Греция
Руководитель парламентской группы дружбы НС Армения-Греция Айк Конджорян встретился в Греции с руководителем группы дружбы Греция-Армения Василисом Ик...
Премьер-министр РА выступил с заключительной речью по проекту закона «О Государственном бюджете РА в 2026 г.»
3 декабря НС продолжило обсуждение проекта закона «О Государственном бюджете РА в 2026 г.».Премьер-министр РА Никол Пашинян выступил с заключительной ...
Ваге Ованнисян: «Благополучная жизнь в Армении – отныне не будущая перспектива или политическое обещание, а ощутимая повседневная реальность»
3 декабря НС продолжило работу в рамках очередных заседаний.Министр финансов РА Ваге Ованнисян представил окончательный вариант законопроекта «О Госуд...
02.12.2025
Обсуждено соглашение об установлении равных требований к перевозчикам государств-членов в рамках ЕАЭС
«Гармонизация норм допустимой массы, осей, нагрузки и габаритов транспортных средств, передвигающихся по дорогам государств-членов Евразийского эконом...