Հունվարի 15-ին ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներ Ջոն Պրեսկոտը, Ժորժ Կոլոմբիեն եւ հանձնաժողովի քարտուղար Բաս Քլայնը կժամանեն Երեւան:Համազեկուցողների այցի շրջանակում նախատեսված են հանդիպումներ ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Սիլվիա Զեհեի, ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի, Ազգ...
ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը տեղեկացնում է, որ 2008-ի դեկտեմբերի վերջին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը նամակով դիմել է ԵԽԽՎ անդամ երկրների խորհրդարանների նախագահներին: Նամակում նշվում է.«Ինչպես գիտեք` դեկտեմբերի 17-ին ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովը ընդունեց Հայաստանին առնչվող մի բա...

On January 15 PACE Monitoring Committee Co-Rapporteurs Mr John Prescott, Mr Georges Colombier and the Committee Secretary Mr Bas Klein will arrive in Yerevan. Within the framework of the co-rapporteurs’ visit meetings are scheduled with the Secretary General’s Special Representative Ms Silvia Zehe, ...
President of the National Assembly of the Republic of Armenia Applies with a Letter to the Presidents of the Parliaments of the PACE Member StatesThe Department of Public Relations of the National Assembly of the Republic of Armenia said that at the end of December of 2008 the President of the Natio...