ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի ելույթը Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի երկրների խորհրդարանական համաժողովում
Օգոստոսի 31-ին Վարշավայում կայացած «Համերաշխություն եւ ինքնիշխանություն» խորագրով Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի երկրների խորհրդարանական համաժողովի շրջանակում «Եվրոպական միության վերածնունդը եւ տարածաշրջանային համագործակցությունը Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայում» թեմայով քննարկման ժամանակ ՀՀ Ա...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Ճապոնիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության լիգայի անդամներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն օգոստոսի 31-ին ընդունել է Ճապոնիայի Ազգային դիետի Ճապոնիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության լիգայի նախագահ Սեյշիրո Էտոյին ու լիգայի անդամներին: Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով հյուրերին Հայաստանի խորհրդարանում, բարձր է գնահատել հայ-ճապոնական հարաբերությո...
Խորհրդարանում ցուցադրվեցին ճապոնական վայելչագրության ցուցանմուշներ
ՀՀ ԱԺ դահլիճին կից սրահում օգոստոսի 31-ին բացվել է ճապոնացի վայելչագրողների աշխատանքների ցուցադրություն, որն իրականացվել է Ճապոնիայի Ազգային դիետի Ճապոնիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության լիգայի՝ Հայաստան այցի շրջանակում: Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ,  ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ներկայ...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ճապոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Սամվել Ֆարմանյանը եւ բարեկամական խմբի անդամներն օգոստոսի 31-ին հանդիպել են աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Ճապոնիայի Ազգային դիետի Ճապոնիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության լիգայի նախագահ Սեյշիրո Էտոյի եւ լիգայի անդամների հետ: Ողջունելով հյուրե...

RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan’s Speech at the Parliamentary Conference of Central and Eastern European Countries
On August 31, within the framework of “Solidarity and Sovereignty” parliamentary meeting of Central and Eastern European countries launched in Warsaw, at the discussion of “Revival of the European Union and Regional Cooperation in Central and Eastern Europe” RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan d...
Galust Sahakyan Receives Members of Japan-Armenia Parliamentary Friendship League
On August 30, the RA National Assembly Speaker Galust Sahakyan received Seishiro Eto, Chairman of the Japan-Armenia Parliamentary Friendship League within the National Diet of Japan, and its members. Welcoming the guests in the Armenian parliament, Galust Sahakyan highly appreciated the Armenian-Jap...
Japanese Calligraphic Exhibits at the Parliament
On August 31, an exhibition of works of Japanese calligraphers opened at the hall adjunct to the RA NA Session Hall within the framework of the visit of the Japan-Armenia Parliamentary Friendship League from the National Diet of Japan to Armenia. The RA NA MPs, representatives of the RA NA staff and...
On August 31, the Head of the RA NA Armenia-Japan friendship group Samvel Farmanyan and members of the friendship group met with Seishiro Eto, Chairman of the Japan-Armenia Parliamentary Friendship League within the National Diet of Japan, and its members.Welcoming the guest, Samvel Farmanyan emphas...