Հունիսի 30-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ: Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Սուրեն Գրիգորյանի եւ Վահագն Հովակիմյանի հեղինակած «Սահմանադրական դատարանի մասին» սահմանադրական...
ՀՀ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ հունիսի 30-ին գումարվել է  ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան`  նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Նստաշրջանի աշխատանքներին չեն մասնակցել ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» եւ «Լուսավոր Հայաստան»  ընդդիմադիր խմբակցությունները: Ազգային ժողովի որոշմամբ օրակարգ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը` կից հղմամբ: ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովն արտահերթ նիստ կգումարի
Հունիսի 30-ին` ժամը 14:40-ին, արտահերթ նիստ կգումարի ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը: ...
Հունիսի 30-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:ԱԺ խորհուրդը որոշել է համաձայնություն տալ հունիսի 30-ին՝ ժամը 11:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելուն:...
Հունիսի 30-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2020 թվականի հունիսի 30-ի ԱԺԽՈ-046-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ»  սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածն...

30 июня состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна.Во втором чтении обсужден законодательный пакет проектов о внесении изменений и дополнений в Конституционный закон РА «О Конституционном Суде» и Закон РА...
30 июня по инициативе депутатов НС созвана внеочередная сессия парламента – по повестке дня инициатора.В сессии не приняли участие оппозиционные фракции «Процветающая Армения» и «Просвещенная Армения».По решению НС обсуждение законодательного пакета проектов о внесении ...
Созвано внеочередное заседание  Совета НС
30 июня состоялось внеочередное заседание Совета НС, которое вел Председатель НС Арарат Мирзоян.Совет НС дал согласие на созыв 30 июня, в 11:00 часов, внеочередной сессии НС – по повестке дня инициатора....
Руководствуясь инициативой депутатов НС о созыве внеочередной сессии НС и решением Совета НС РСНС-046-Л от 30 июня 2020 г., основываясь ст.100 Конституции РА и ст.44 Конституционного закона «Регламент НС», решением Председателя НС А.Мирзояна 30 июня, в 11:00 часов, созывается внеочередна...