Մարտի 30-ին Ազգային ժողովում անցկացվեց ՍԾՏՀ ԽՎ մշակույթի, կրթության եւ սոցիալական հարցերի հանձնաժողովի 36-րդ նիստը, որին մասնակցում էին շուրջ 30 պատվիրակներ Ռուսաստանից, Բուլղարիայից, Վրաստանից, Հունաստանից, Թուրքիայից, Ուկրաինայից: Հանձնաժողովում Հայաստանը ներկայացնում է ԱԺ պատգամավոր Վարդան Խաչատր...
Մարտի 30-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Գերմանիայի  արտակարգ եւ լիազոր դեսպան  Հանս Յոհեն Շմիդթին: Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց երկու երկրների միջեւ առկա հարաբերությունները եւ կարեւորեց դրանց զարգացումը, անհրաժեշտ համարեց  միջխորհրդարանական համագո...

36-е заседание Комитета по культуре, образованию и социальным вопросам ПАЧЭС в Ереване
30 марта в Национальном Собрании прошло 36-е заседание Комитета по культуре, образованию и социальным вопросам ПАЧЭС, в котором приняло участие около 30 делегатов из России, Украины, Болгарии, Греции, Грузии,  Турции. В Комитете Армению представлял депутат НС В.Хачатрян. На заседании присутство...
30.03.2011
Председатель НС принял Чрезвычайного и Полномочного посла Германии в РА
30 марта Председатель НС Овик Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Германии в РА  Ханса Йохена Шмидта.Приветствуя гостя, спикер парламента высоко оценил существующие между двумя странами отношения и подчеркнул важность их развития, необходимость активизации межпарламентского сотру...