ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը մայիսի 29-ին ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության կենտրոնական վարչության ատենապետ Սերխիո Նահապետյանի գլխավորած պատվիրակության անդամներին: Արա Բաբլոյանը ողջունել է ՌԱԿ պատվիրակության անդամներին ՀՀ Ազգային ժողովում եւ ներկայացրել իր գործընկերներին՝ Էդուարդ Շարմազանովի...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը մայիսի 29-ին Արմեն Աշոտյանի նախագահությամբ կայացած անդրանիկ նիստում քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել ՀՀ կառավարության հեղինակած «Միջազգային պայմանագրերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասի...
Մայիսի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չեխիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պետր Միկիսկային: Արա Բաբլոյանը, ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում, կարեւորել է միջխորհրդարանական կապերի, հատկապես պատգամավորական բարեկամական խմբերի դերը երկկողմ հարաբերություննների զարգացման գ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը մայիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմանը, միջազգային տարբեր հարթակներում համագործակցությանը, երկու երկ...

On May 29, the RA NA President Ara Babloyan received the members of the delegation led by Sergio Nahapetian, Head of the Central Board of Ramkavar Liberal Party (RLP). Ara Babolyan welcomed the members of the RLP delegation in the RA National Assembly and introduced his colleagues Eduard Sharmazanov...
On May 29, the RA NA Standing Committee on Foreign Relations at the first sitting moderated by Armen Ashotyan debated and endorsed the draft law on Amending the RA Law on International Agreements submitted for debate in the first reading, which presented the RA Deputy Minister for Foreign Affairs Sh...
Ara Babloyan Receives Ambassador of Czech Republic to Armenia
On May 29, the RA NA President Ara Babloyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Czech Republic to the RA Petr Mikyska.Welcoming the Ambassador in the parliament, Ara Babloyan highlighted the role of inter-parliamentary relations, especially the parliamentary friends...
On May 29, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Belarus to the Republic of Armenia Igor Nazaruk.During the meeting the development of the inter-parliamentary relations, cooperation in the international different plat...