ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ծրագրային ելույթը ԱԺ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ
«Նախ, թույլ տվեք հայտնել իմ անկեղծ երախտագիտությունը Ազգային Ժողովի  նախագահի պաշտոնում իմ թեկնածությունն առաջադրելու համար։ Հայտնել իմ երախտագիտությունը նա՛խ եւ առաջ երկրի նախագահին, քաղաքական կոալիցիայի մաս կազմող կուսակցություններին այս պատվաբեր եւ պատասխանատու պաշտոնում իմ թեկնածությունը եր...
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսի շնորհավորանքը ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին շնորհավորանքի խոսք է հղել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսը.«Մայր Աթոռ սուրբ Էջմիածնից Հայրապետական մեր օրհնությունն ենք բերում Ձեզ եւ շնորհավորում ՀՀ Աժ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով:Տարիներ ...
Սեպտեմբերի 29-ի քառօրյա նիստերն սկսվեցին  ԱԺ չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին ԱԺ որոշման նախագծի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգի հաստատումով: Պատգամավորները միաձայն վավերացրեցին 1997 թվականի սեպտեմբերի 17-ին ստորագրված «Օզոնային շերտը քայքայող նյութերի մասին» Մոնրեալի արձանա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կենսագրությունը
Հովիկ Արգամի Աբրահամյանը ծնվել է 1958 թ. հունվարի 24-ին, Արարատի մարզի Մխչյան գյուղում:Ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտը:Ծառայել է խորհրդային բանակում:1990-1991 թթ. եղել է Բուրաստանի կոնյակի գործարանի բաժնի պետ:1991-1995 թթ. աշխատել է Արտաշատի գինու-կոնյակի գործարանի տնօրեն:1995-1...

Программное выступление Председателя НС РА Овика Абраамяна в связи с избранием на должность Председателя НС
“Прежде всего позвольте выразить мою искреннюю признательность за выдвижение моей кандидатуры на пост Председателя НС. Выразить мою благодарность прежде всего президенту страны, составляющим часть политической коалиции партиям, рекомендовавшим мою кандидатуру на почетную и ответственную должность Пр...
Поздравление Его Святейшества Католикоса Всех Армян Гарегина Второго Председателю НС РА Овику Абраамяну
Его Святейшество Католикос Всех Армян Гарегин Второй направил поздравление в связи с избранием на пост Председателя НС РА Овика Абраамяна :“Шлем Вам из Первопрестольного св.Эчмиадзина наше Патриаршье  благословение и поздравляем в связи с избранием на должность Председателя НС РА. На различных ...
Биография Председателя НС РА Овика Абраамяна
Овик Аргамович Абраамян родился 24 января 1958 г. в селе Мхчян  Арташатского района ( ныне - Араратской области).Окончил Ереванский институт народного хозяйства.Служил в Советской Армии.В 1990-1991 гг. – начальник  отдела Бурастанского коньячного завода.В 1991-1995 гг. – директор  ...