ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ծրագրային ելույթը ԱԺ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ
«Նախ, թույլ տվեք հայտնել իմ անկեղծ երախտագիտությունը Ազգային Ժողովի  նախագահի պաշտոնում իմ թեկնածությունն առաջադրելու համար։ Հայտնել իմ երախտագիտությունը նա՛խ եւ առաջ երկրի նախագահին, քաղաքական կոալիցիայի մաս կազմող կուսակցություններին այս պատվաբեր եւ պատասխանատու պաշտոնում իմ թեկնածությունը եր...
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսի շնորհավորանքը ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին շնորհավորանքի խոսք է հղել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսը.«Մայր Աթոռ սուրբ Էջմիածնից Հայրապետական մեր օրհնությունն ենք բերում Ձեզ եւ շնորհավորում ՀՀ Աժ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով:Տարիներ ...
Սեպտեմբերի 29-ի քառօրյա նիստերն սկսվեցին  ԱԺ չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին ԱԺ որոշման նախագծի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգի հաստատումով: Պատգամավորները միաձայն վավերացրեցին 1997 թվականի սեպտեմբերի 17-ին ստորագրված «Օզոնային շերտը քայքայող նյութերի մասին» Մոնրեալի արձանա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կենսագրությունը
Հովիկ Արգամի Աբրահամյանը ծնվել է 1958 թ. հունվարի 24-ին, Արարատի մարզի Մխչյան գյուղում:Ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտը:Ծառայել է խորհրդային բանակում:1990-1991 թթ. եղել է Բուրաստանի կոնյակի գործարանի բաժնի պետ:1991-1995 թթ. աշխատել է Արտաշատի գինու-կոնյակի գործարանի տնօրեն:1995-1...

Keynote Address of RA NA Hovik Abrahamyan on His Election as President of the National Assembly
“First of all, let me express my sincere gratitude for nominating me as President of the National Assembly: Let me express my gratitude, first of all, to the President of the country, parties forming part of political coalition for guaranteeing my candidacy for this honoured and responsible post. Fo...
Congratulation of the Catholicos of All Armenians His Holiness Garegin II to the President of the National Assembly of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan
Catholicos of All Armenians His Holiness Garegin II congratulated Mr Hovik Abrahamyan on the occasion of the election in the post of the President of the National Assembly of the Republic of Armenia.“We bring our patriarchal blessing from the Holy See Echmiadzin to you and congratulate on the occasi...
On September 29 the four-day sittings began with the approval of the agenda of NA draft decision and four-day sittings On Making Addenda on the agenda of the NA fourth session. The MPs unanimously ratified the Montreal amendment of the Montreal protocol On the Substances Destructing the Ozone Layer ...
Biography of the President of the National Assembly of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan
Hovik Abrahamyan was born on January 24, 1958i n the village of Mkhchian in Ararat marz.He graduated from Yerevan Institute of the National Economy.He served in the Soviet Army.1990-1991 - Head of division at Burastan Brandy factory.1991-1995 - Director at Artashat Wine-Brandy factory...