Հարգելի գործընկերներ, մշակութային ժառանգության կանխամտածված ոչնչացումը եւ անօրինական թրաֆիքինգն այսօր առավել քան արդիական խնդիր է, քանզի այն, ինչ արել է եւ դեռ շարունակում է անել ԴԱԻՇ-ը Իրաքում եւ Սիրիայում, մշակութային եղեռն է: Ես միանում եմ զեկույցի հեղինակ Ստեֆան Շեննախին եւ կոչ եմ անում Եվրոպայի...
Հունիսի 19-20-ը Բուլղարիա էր այցելել ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Բուլղարիա բարեկամական խումբը: Վերջինիս ղեկավար Ջեմմա Բաղդասարյանը, խմբի անդամներ Արամ Սարգսյանը եւ Միհրան Հակոբյանը այցի մանրամասները ներկայացրել են հունիսի 29-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսում: Պատվիրակության կազմում են եղել նաեւ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղա...
ՀՀ Ազգային ժողովում կանցկացվի Առնո Բաբաջանյանի ցուցահանդեսի ցուցանմուշների շնորհանդես
Հունիսի 28-ից հուլիսի 5-ը Հայաստանում տեղի է ունենալու «Ռուսաստան-Հայաստան. բարեկամության կամուրջ» խորագրով հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Առնո Բաբաջանյանի անվան երկրորդ միջպետական փառատոնը՝ «Գլխավորը՝ հայրենիքին ծառայել» կարգախոսով: Փառատոնի շրջանակում առաջիկայում ՀՀ Ազգային ժողովում կանցկացվի կոմպոզիտորի...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 29-ին ընդունել է ՀՀ-ում Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարտինա Քուիկին, ով խորհրդարան էր այցելել դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին  հայ-շվեդական հարաբերությու...
Արա Բաբլոյանն ուղերձ է հղել Անհայտ կորած ազատամարտիկների հիշատակի օրվա առթիվ
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, այսօր Հայաստանում, Արցախում թե Սփյուռքում մենք գլուխ ենք խոնարհում հայրենիքի սահմանների պաշտպանության մարտերում անհայտ կորած ազատամարտիկների, զինվորների ու սպաների անմահ հիշատակի առջեւ: Իմ զորակցությունն եմ հայտնում եւ մխիթարանքի խոսք եմ ուղղում նրանց հարազատներին ու մերձավոր...

Speech by Member of the RA NA Delegation to PACE Naira Zohrabyan in PACE Summer Session
Dear Colleagues, today the premeditated elimination of the cultural heritage and the illegal trafficking is more than a topical problem, as what the Daesh has done and still continues to do in Iraq and in Syria, is a cultural massacre. I join the author of the report Stefan Schennach and call on...
Members of Friendship Group Present Results of Visit to Bulgaria
On June 19-20, the RA NA Armenia-Bulgaria Friendship Group visited Bulgaria. The latter’s head Jemma Baghdasaryan, the members of the Group Aram Sargsyan and Mihran Hakobyan presented the details of the visit at June 29 press conference. The RA NA Vice President Mikayel Melkumyan and Armenuhi Kyureg...
In RA National Assembly Launch of Arno Babajanyan’s Exhibition Exhibits is to Be Held
From June 28 – July 5 the Second Inter-state Festival of the Armenian acclaimed composer Arno Babajanyan with the heading Russia-Armenia: Friendship Bridge and the slogan The Main Thing is To Serve the Motherland. Within the framework of the festival a launch of the composer's exhibition exhibits wi...
On June 29, the RA NA President Ara Babloyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Sweden to the RA Martina Quick, who visited the parliament on the completion of her diplomatic mission.Welcoming the guest, the NA President expressed his gratitude to the Ambassa...
Ara Babloyan Sends Message on Memory of Freedom Fighters Missing in Action
“Dear compatriots,Today in Armenia, in Artsakh, in Diaspora we bow our heads before the eternal memory of the freedom fighters, soldiers and officers missing in action in the defense battles of the borders of the fatherland.I express my support and address word of comfort to their family m...