Փետրվարի 27-ին ՀՀ Ազգային ժողովն սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը քվեարկությամբ մերժել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Նաիրա Զոհրաբյանի, Միքայել Մելքումյանի եւ Վահե Էնֆիաջյանի հեղինակած «ՀՀ ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը ՀՀ Ազգային ժողովի վեցերորդ գումա...
Պարգեւներ ՀՀ Ազգային ժողովի հրաձիգների թիմին
Փետրվարի 27-ին ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունում տեղի է ունեցել պետական մարմինների աշխատակիցների միջեւ հրաձգության հանրապետական մրցույթի 2018 թվականի հաղթողների եւ մրցանակակիրների պարգեւատրման հանդիսավոր արարողությունը: Փետրվարի 22-23-ն անցկացված մրցաշարին մասնակցել են ՀՀ Նախագա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Լիտվա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը փետրվարի 27-ին ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասին: Ողջունելով հյուրին՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը դրական է գնահատել հայ-լիտվական հարաբերությունների զարգացման մակարդակը՝ ընդգծե...
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում փետրվարի 27-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հանդիպել է Երեւանի թիվ 134 հիմնական դպրոցի տնօրենի, ուսուցիչների եւ աշակերտների հետ: Ողջունելով հյուրերին Ազգային ժողովում` Ռուզաննա Մուրադյանը ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, ծանոթացրել օրենսդրական գործունեությ...

Work of Regular Sittings Begins in Parliament On February 27, the RA National Assembly began the work of the regular sittings. The parliament refused the inclusion of the RA draft law on Amending the RA Electoral Code in the agenda of the third session of the National Assembly sixth convocation.Nikol Pashinyan presented the RA NA Draft Statemen...
Awards to Shooters\' Team of RA National Assembly On February 27, in the RA Ministry of Sport and Youth the solemn ceremony of awarding the winners of Shooting Republican Competition between the employees of the state bodies for 2018 took place. 227 participants from 34 teams of the Staffs of the RA President, the RA National Assembly, the RA Gover...
Eduard Sharmazanov Receives Ambassador of Lithuania to Armenia On February 27, the RA NA Vice President, Head of Armenia-Lithuania Friendship Group Eduard Sharmazanov received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to the RA Erikas Petrikas.Welcoming the guest, the RA NA Vice President positively assessed the level of the ...
Open Lesson in National Assembly On February 27, within the framework of the Open Doors programme the RA NA deputy Ruzanna Muradyan met with the director, teachers and pupils of Yerevan School N 134 Basic School.Welcoming the guests in the National Assembly, Ruzanna Muradyan presented the structure of the parliament, familiarized t... |