ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում շարունակվեցին 2011 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին տարեկան հաշվետվության քննարկումները
Սեպտեմբերի  27-ին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Էլինար Վարդանյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկվեցին ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմին 2011 թվականին  հատկացված...
ԵՄ ընդլայնման եւ եվրոպական հարեւանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեի գլխավորած պատվիրակությունը` ԱԺ-ում
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը եւ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը սեպտեմբերի 27-ին հանդիպեցին ԵՄ ընդլայնման եւ եվրոպական հարեւանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեի գլխավորած պատվիրակության...
ՀՀ ԱԺ նախագահը մասնակցեց ՉԺՀ կազմավորման օրվան նվիրված ընդունելությանը
Սեպտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցեց  Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կազմավորման 63-րդ տարեդարձին նվիրված պաշտոնական ընդունելությանը: Ողջունելով ներկաներին ` ՀՀ ԱԺ նախագահն ասաց. « Հարգարժան պարոն դեսպան,  Դիվանագիտական կորպուսի հարգելի ներկայացուցիչներ, Տիկնայք...

On September 27 at the joint sitting of the RA NA Standing Committees on Protection of Human Rights and Public Affairs and Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Elinar Vardanyan and Gagik Minasyan the report on the use of financial means allocated to the Staff of the RA Ombudsman in 20...
27.09.2012
Delegation Led by the European Commissioner for Enlargement and European Neighbourhood Policy Štefan Füle in the National Assembly
On September 27 the Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan and the Chairwoman of the NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan met with the Delegation led by the Commissioner for EU Enlargement and European Neighbourhood Policy Štefan Füle.Welco...
RA NA President Took Part in the Reception Dedicated to the Proclamation Day of the People’s Republic of China
On September 27 the RA NA President took part in the official reception dedicated to the 63rd anniversary of Proclamation of the People’s Republic of China (PRC).Welcoming those present the RA NA President said:“Dear Mr Ambassador,Distinguished representatives of diplomatic corps,Ladies and gentleme...