Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի հունիսի 27-ի լիագումար նիստում, որը մեծամասամբ ընթացել է «Ադրբեջանական լվացքատան», Ադրբեջանում համակարգային կաշառակերության առկայության եւ դրա դեմ պայքարի շուրջ քննարկումներով, ՀՀ Աժ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Եվրանեսթ խորհրդարանական վ...
Էդմոն Մարուքյանի ելույթը ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանում
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Էդմոն Մարուքյանը ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանում: Ելույթը՝ ստորեւ. «Տիկնա՛յք եւ պարոնա՛յք, մինչ պատգամավոր դառնալը, ես Հայաստանում մոտ 12 տարի աշխատել եմ որպես Մարդու իրավունքների գծով փաստաբան եւ սա է պատճառը, որ իրավապաշտպանների վերաբերյալ հարցերը չա...
ՄԱԿ-ի ընտրական կարիքների գնահատման առաքելությունը՝ խորհրդարանում
ՄԱԿ-ի ընտրական կարիքների գնահատման առաքելության թիմի ներկայացուցիչները Կոստանցա Լուկանջելիի գլխավորությամբ հունիսի 27-ին հանդիպումներ են ունեցել ՀՀ ԱԺ «Ելք», ՀՀԿ, «Ծառուկյան» եւ ՀՅԴ խմբակցությունների անդամների հետ: Հանդիպումների ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ ընտրական օրենսգրքի բարեփոխմանը, ընտրակ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արփինե Հովհաննիսյանը ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ նստաշրջանում: ԱԺ փոխնախագահը նշել է. «Խոսքս՝ ուղղված ադրբեջանցի գործընկերներին: Հիշեք՝ այն ինչ եղավ ու հնարավոր է Հայաստանում, Ադրբեջանում պատկերացնելն անգամ անհնար է: Հարգելի գործընկերներ, արդեն...
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստում ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, կառույցում խորհրդարանական պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը ելույթ է ունեցել, որում անդրադարձ է կատարել Հայաստանում տեղի ունեցած վերջին ներքաղաքական զարգացումներին, ՀՀ-ԵՄ Համապարփա...
ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված համաձայնագրի վավերացումը պետք է արագացվի. Եվրանեսթ ԽՎ
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստում 41 կողմ, 5 դեմ, 5 ձեռնպահ ձայներով ընդունվել է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, կառույցում հայկական պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանի նախաձեռնությամբ եւ պատվիրակության կողմից ներկայացված հրատապ բանաձեւը: Վերջինս վ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի քարտուղարու...

At June 28 Plenary Session of Euronest Parliamentary Assembly, which mainly went on with the discussions on ‘the Azerbaijani laundry,’ the availability of the systemized bribery in Azerbaijan and fighting against it, the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations, the Head of the ...
Edmon Marukyan’s Speech in PACE Summer Session
The Member of the RA NA delegation to PACE Edmon Marukyan delivered a speech in PACE Summer Session. The speech is below:“Ladies and Gentlemen,Before becoming a parliamentarian, I worked as a human rights advocate for about 12 years in Armenia and that is why the issues related with human rights def...
UN Electoral Needs Assessment Mission in Parliament
On June 27, the representatives of the UN Electoral Needs Assessment Mission team led by Costanza Lucangeli had meetings with the members of the RA NA Yelq/Way Out, the RPA, Tsarukyan and ARF factions.During the meetings the sides discussed issues related to the improvement of the RA Electoral Code,...
The RA NA Vice President, the Head of the RA NA delegation Arpine Hovhannisyan delivered a speech in PACE Session. The NA Vice President noted:“My word directed to the Azerbaijani colleagues,Remember what happened and is possible in Armenia, Azerbaijan is even impossible to imagine.Dear Colleagues,I...
Armen Ashotyan: No Conflict Can Have Military Solution in South Caucasus Region
At the Plenary Session of the Euronest Parliamentary Assembly, the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations, the Head of the Armenian delegation Armen Ashotyan delivered a speech, where he touched upon the recent inner-political developments in Armenia, the importance of the rat...
Euronest PA: RA-EU Comprehensive and Enhanced Agreement Ratification Should Be Accelerated
At the Plenary Session of the Euronest Parliamentary Assembly with 41 for, 5 against, 5 abstained the urgent motion for Resolution initiated by the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations, the Head of the Armenian delegation Armen Ashotyan and presented by the delegation, ...