Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի հունիսի 27-ի լիագումար նիստում, որը մեծամասամբ ընթացել է «Ադրբեջանական լվացքատան», Ադրբեջանում համակարգային կաշառակերության առկայության եւ դրա դեմ պայքարի շուրջ քննարկումներով, ՀՀ Աժ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Եվրանեսթ խորհրդարանական վ...
Էդմոն Մարուքյանի ելույթը ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանում
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Էդմոն Մարուքյանը ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանում: Ելույթը՝ ստորեւ. «Տիկնա՛յք եւ պարոնա՛յք, մինչ պատգամավոր դառնալը, ես Հայաստանում մոտ 12 տարի աշխատել եմ որպես Մարդու իրավունքների գծով փաստաբան եւ սա է պատճառը, որ իրավապաշտպանների վերաբերյալ հարցերը չա...
ՄԱԿ-ի ընտրական կարիքների գնահատման առաքելությունը՝ խորհրդարանում
ՄԱԿ-ի ընտրական կարիքների գնահատման առաքելության թիմի ներկայացուցիչները Կոստանցա Լուկանջելիի գլխավորությամբ հունիսի 27-ին հանդիպումներ են ունեցել ՀՀ ԱԺ «Ելք», ՀՀԿ, «Ծառուկյան» եւ ՀՅԴ խմբակցությունների անդամների հետ: Հանդիպումների ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ ընտրական օրենսգրքի բարեփոխմանը, ընտրակ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արփինե Հովհաննիսյանը ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ նստաշրջանում: ԱԺ փոխնախագահը նշել է. «Խոսքս՝ ուղղված ադրբեջանցի գործընկերներին: Հիշեք՝ այն ինչ եղավ ու հնարավոր է Հայաստանում, Ադրբեջանում պատկերացնելն անգամ անհնար է: Հարգելի գործընկերներ, արդեն...
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստում ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, կառույցում խորհրդարանական պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը ելույթ է ունեցել, որում անդրադարձ է կատարել Հայաստանում տեղի ունեցած վերջին ներքաղաքական զարգացումներին, ՀՀ-ԵՄ Համապարփա...
ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված համաձայնագրի վավերացումը պետք է արագացվի. Եվրանեսթ ԽՎ
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստում 41 կողմ, 5 դեմ, 5 ձեռնպահ ձայներով ընդունվել է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, կառույցում հայկական պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանի նախաձեռնությամբ եւ պատվիրակության կողմից ներկայացված հրատապ բանաձեւը: Վերջինս վ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի քարտուղարու...

27 июня на пленарном заседании ПА Евронест, которое в основном прошло в дебатах по “азербайджанской прачечной”, системным взяткам и борьбе с коррупцией в Азербайджане, председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям, глава армянской делегации в ПА Евронест А.Ашотян выступил с речью о последств...
Выступление Э.Марукяна на летней сессии ПАСЕ
В своей речи член делегации НС РА в ПАСЕ Э.Марукян, в частности, отметил: “Дамы и господа, до того как стать депутатом, я около 12 лет работал в Армении в качестве адвоката по линии прав человека, и именно в этом причина того, что касающиеся  правозащитников вопросы крайне  важны для меня....
Миссия ООН по оценке выборных потребностей – в парламенте
27 июня представители миссии ООН по оценке выборных потребностей во главе с К.Луканджелли встретились с членами парламентских фракций “Елк”, РПА, “Царукян” и АРФД.В ходе встречи стороны обсудили вопросы, касающиеся реформы Избирательного кодекса РА (ИК), изменения избирательной системы, сроков внеоч...
Вице-спикер НС, глава делегации НС РА в ПАСЕ А.Ованнисян выступила на сессии ПАСЕ с нижеприводимой речью:“Слово к азербайджанским коллегам.Помните: то, что случилось и возможно в Армении, в Азербайджане даже представить невозможно.Уважаемые коллеги,уже год выступаю на Ассамблее как глава делегации А...
На пленарном заседании ПА Евронест председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям, руководитель армянской делегации в структуре А.Ашотян выступил с речью, в которой обратился к последним внутриполитическим событиям в Армении, ратификации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве РА...
ПА Евронест: ратификация Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве РА - ЕС должна быть ускорена
На пленарном заседании ПА Евронест в соотношении голосов 41 – “за”, 5 – “против”, 5 – “воздержавшихся” принята срочная резолюция, инициированная председателем Постоянной комиссии НС по внешним связям, руководителем армянской делегации в структуре А.Ашотяном и представленная комиссией. Документ касае...