ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանի ղեկավարությամբ ճանաչողական այցով սեպտեմբերի 15-22-ը եղել է Շոտլանդիայում եւ Ուելսում: Պատվիրակության կազմում են եղել ԱԺ բոլոր խմբակցություններից պատգամավորներ, ԱԺ ֆինանսավարկային եւ...
Սեպտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ արդարադատության իրականացմանը խոչընդոտելու, արդար դատաքննության իրավունքի եւ հեռախոսային խոսակցությունների գաղտնիությունը խախտելու փաստերի առնչությամբ երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանվածության մակարդակը քննության առարկա դարձնելու նպատակով ստեղծված քննիչ հանձնա...
«Մենք դատապարտում ենք եւ՛ Խատինի աղետը, եւ՛ ադրբեջանցիների վայրագություններն Արցախում». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը բելառուս խորհրդարանականների ուղեկցությամբ սեպտեմբերի 26-ին այցելել է Խատինի հուշահամալիր եւ հարգանքի տուրք մատուցել 1943 թ. ֆաշիզմի զոհ դարձած Խատինի նահանգի խաղաղ բնակիչների հիշատակին: Էդուարդ Շարմազանովը նշել է. «Խատինի աղետը ֆաշիզմի եւ վանդալիզմի դասական դրսեւ...
Սեպտեմբերի 26-ին Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստ, որտեղ առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է «Ոստիկանության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը: ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ ...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
Սեպտեմբերի 26-ին՝ ժամը 12:00-ին, ՀՀ ԱԺ 314 սրահում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ արդարադատության իրականացմանը խոչընդոտելու, արդար դատաքննության իրավունքի եւ հեռախոսային խոսակցությունների գաղտնիությունը խախտելու փաստերի առնչությամբ երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանվածության մակարդակը քննության առարկա դարձնելո...

On September 15-22, the RA parliamentary delegation headed by the Chair of the Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Gagik Minasyan paid a cognitive visit to Scotland and Wales. Deputies from the NA all factions, representatives of the Secretariat of the NA Standing Committee ...
On September 26, the second of the Investigative Committee created to Make Matter of Examination the Level of Protection of Human Rights in the country on the facts of impeding the execution of the RA NA justice, violating the fair judicial examination and the secrecy of the telephone conversations....
Eduard Sharmazanov: We Condemn Disaster of Khatyn and Azerbaijanis’ Atrocities in Artsakh
On September 26, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov accompanied by the Belarus parliamentarians visited Khatyn Memorial Complex and paid tribute to the memory of the peaceful residents of Khatyn State who had fallen victim of fascism in 1943. Eduard Sharmazanov noted: “The disaster of Khaty...
On September 26, a regular sitting of the RA NA Standing Committee on Defense and Security moderated by Koryun Nahapetyan was held, where the bill on Making Amendment and Addendum to the RA Law on Police was debated in the first reading.By the proposal of the Deputy Head of the RA Police Hovhannes K...