ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանի ղեկավարությամբ ճանաչողական այցով սեպտեմբերի 15-22-ը եղել է Շոտլանդիայում եւ Ուելսում: Պատվիրակության կազմում են եղել ԱԺ բոլոր խմբակցություններից պատգամավորներ, ԱԺ ֆինանսավարկային եւ...
Սեպտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ արդարադատության իրականացմանը խոչընդոտելու, արդար դատաքննության իրավունքի եւ հեռախոսային խոսակցությունների գաղտնիությունը խախտելու փաստերի առնչությամբ երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանվածության մակարդակը քննության առարկա դարձնելու նպատակով ստեղծված քննիչ հանձնա...
«Մենք դատապարտում ենք եւ՛ Խատինի աղետը, եւ՛ ադրբեջանցիների վայրագություններն Արցախում». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը բելառուս խորհրդարանականների ուղեկցությամբ սեպտեմբերի 26-ին այցելել է Խատինի հուշահամալիր եւ հարգանքի տուրք մատուցել 1943 թ. ֆաշիզմի զոհ դարձած Խատինի նահանգի խաղաղ բնակիչների հիշատակին: Էդուարդ Շարմազանովը նշել է. «Խատինի աղետը ֆաշիզմի եւ վանդալիզմի դասական դրսեւ...
Սեպտեմբերի 26-ին Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստ, որտեղ առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է «Ոստիկանության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը: ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ ...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
Սեպտեմբերի 26-ին՝ ժամը 12:00-ին, ՀՀ ԱԺ 314 սրահում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ արդարադատության իրականացմանը խոչընդոտելու, արդար դատաքննության իրավունքի եւ հեռախոսային խոսակցությունների գաղտնիությունը խախտելու փաստերի առնչությամբ երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանվածության մակարդակը քննության առարկա դարձնելո...

Ознакомительный визит делегации НС РА в Великобританию
15-22 сентября делегация НС РА во главе с председателем Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Гагиком Минасяном побывала с ознакомительным визитом в Шотландии и Уэльсе. В состав делегации были включены депутаты всех фракций НС, представители секретариата Постоянной комис...
На заседании Следственной комиссии НС РА
26 сентября состоялось второе заседание Следственной комиссии НС РА по изучению фактов воспрепятствования осуществлению правосудия в стране, защиты прав человека, справедливого судебного расследования и нарушения тайны телефонных переговоров.По предложению председателя комиссии Геворга Костаняна деп...
Эдуард Шармазанов: “Мы осуждаем и Хатынскую трагедию, и вандализм азербайджанцев в Арцахе”
26 сентября вице-спикер НС РА Эдуард Шармазанов в сопровождении белорусских парламентариев посетил мемориальный комплекс “Хатынь” и отдал дань уважения памяти мирных жителей села Хатынь, ставших в 1943 г. жертвами фашистов. Эдуард Шармазанов отметил: “Хатынская трагедия – классическое проявление фаш...
26 сентября под председательством Корюна Нагапетяна состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности, на котором в первом чтении обсужден законопроект о внесении поправок в закон РА “О полиции”.   По повестке заседания обстоятельно выступил заместите...