ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցեց ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի 80-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը
Սեպտեմբերի 26-ին Երեւանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը տոնում էր իր ութսունամյակը: Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ԱԺ պատգամավորներ, կառավարության անդամներ: Հովիկ Աբրահամյանը գրադարանի նախասրահում ծանոթացավ բուհի կողմից հրատարակված իրավ...
26.09.2013
ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում
Սեպտեմբերի 26-ին տեղի ունեցավ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի դռնփակ նիստը` հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ։ Նիստին հրավիրված էր նաեւ ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիսթեան։ Նիստի ընթացքում քննարկվեցին Հայաստան-ԵՄ համագործակցության, ինչպես ն...

Председатель НС О.Абраамян принял участие в торжественном мероприятии к 80-летию юридического факультета ЕГУ
26 сентября в торжественной церемонии празднования 80-летия юридического факультета Ереванского государственного университета (ЕГУ) приняли участие Председатель НС О.Абраамян, депутаты НС, члены правительства. В связи с памятной датой по Указу Президента РА за заслуги в области юриспруденции, весомы...
26.09.2013
26 сентября состоялось заседание Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции под председательством Н.Зограбян. На заседание был приглашен также руководитель делегации ЕС в РА, посол Трайан Христеа. В ходе встречи обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества и поиска дополнительных путе...