ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց «Հայերենն իմ սրտում է» համահայկական երիտասարդական համաժողովի մասնակիցներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ապրիլի 25-ին հանդիպում ունեցավ «Հայերենն իմ սրտում է» համահայկական երիտասարդական համաժողովի մասնակիցների հետ, որին ներկա էր նաեւ ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանը:Ողջունելով սփյուռքահայ երիտասարդների ու աղջիկների այցն Ազգային ժողով՝ խորհրդարանի ...
Խորհրդարանական լսումներ՝ «Այլընտրանքային ծառայության օրենսդրական եւ իրավակիրառական պրակտիկայի հիմնախնդիրները» թեմայով
ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ ապրիլի 25-ին տեղի ունեցան «Այլընտրանքային ծառայության օրենսդրական եւ իրավակիրառական պրակտիկայի հիմնախնդիրները» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, պետական ...
ԱԺ նախագահն ընդունեց ԵՄ-Հայաստան բարեկամության խմբի անդամներին
Ապրիլի 25-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրոպական խորհրդարանի ԵՄ-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Էլենի Թեոխարուսին, խմբի անդամներ Էվալդ Շտադլերին, Կիրիակոս Տրիանտաֆիլիդեսին, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավորներ Վալերի Բուայեին, Գի Տեսսիեին եւ Լյովենի համալսարանի պատվավոր ռեկտոր, հայտնի հայագ...
Հայ խորհրդարանականները հանդիպեցին Եվրախորհրդարանի ԵՄ-Հայաստան բարեկամության խմբի անդամների հետ
ՀՀ ԱԺ Եվրանեսթի եւ Հայաստան-Եվրամիություն խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովների անդամներն ապրիլի 25-ին հանդիպեցին Եվրախորհրդարանի ԵՄ-Հայաստան բարեկամության խմբի անդամներին: Ողջունելով հյուրերին՝ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը կարեւոր համարեց բար...
Ապրիլի 25-ի «Ժամանակ» օրաթերթի համարում եւ 1in.am կայքում հրապարակված «Հովիկ Աբրահամյանը հիմա էլ վարձակալներ է փնտրում» հոդվածի կապակցությամբ տեղեկացնում ենք, որ դրանում նշված փաստերը, մեղմ ասած, չեն համապատասխանում իրականությանը. Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը չի զբաղվում բիզնեսով, եւ հրա...
Ապրիլի 26-ին՝ ժամը 12:00-ին, տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից Երիտասարդական խորհրդարանի հերթական լիագումար նիստը: ...

Председатель НС О.Абраамян встретился с участниками Всеармянского молодежного форума “Армянский в моем сердце”
25 апреля Председатель НС О.Абраамян встретился с участниками Всеармянского молодежного форума “Армянский в моем сердце”, на котором присутствовала также и.о. министра Диаспоры Гр.Акопян.В оживленной беседе спикер парламента отметил, в частности, что визит юношей и девушек в НС свидетельствует об их...
25.04.2013
Парламентские слушания “Проблемы законодательной и правоприменительной практики альтернативной службы”
25 апреля по инициативе Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам состоялись парламентские слушания на тему “Проблемы законодательной и правоприменительной практики альтернативной службы”, в которых приняли участие депутаты НС, представители государственных орга...
Председатель НС принял членов группы дружбы ЕС – Армения
25 апреля Председатель НС О.Абраамян принял руководителя группы дружбы Европарламента ЕС – Армения Э.Теохарус, членов группы Э.Штадлера, К.Триантафилидеса, депутатов французского парламента В.Буайе, Г.Тессие и почетного ректора Льовенского университета, известного арменоведа Б.Кули.Спикер парламента...
Армянские парламентарии встретились с членами группы дружбы Европарламента “ЕС – Армения”
25 апреля члены комиссий парламентского сотрудничества Евронест и Армения – Евросоюз НС РА  встретились с членами группы дружбы Европарламента “ЕС – Армения”.Приветствуя гостей, председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян подчеркнул важность первого визита группы дружбы в...