Մարտի 24-ին  Ազգային ժողովն սկսեց հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերը հաստատելուց հետո Ազգային ժողովը քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ նիստում քննարկված օրինագծերը: Պատգամավորները ողջունեցին Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած...
Մարտի 24-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողովը հյուրընկալել էր Երեւանի Գուրգեն Մարգարյանի անվան համար 94 ավագ դպրոցի աշակերտներին: Բաց դասը վարեց ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության, սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, ով աշակերտներին ներկայացրեց ...
Մարտի 24-ին Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում բացվեց գեղանկարչական աշխատանքների ցուցահանդես, որը նախաձեռնել էր «Շիրակ հայրենակցական միավորում» հասարակական կազմակերպությունը: Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա էին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ԱԺ փոխնախագահները, պատգամավորներ, նկարիչներ: Ցուցահանդե...

24 марта Национальное Собрание начало работу очередных четырехдневных заседаний. После утверждения повесток дня сессии и четырехдневки, парламент голосованием принял проекты законов,  обсуждавшиеся на предыдущем заседании. Депутаты приветствовали присутствующих в НС на заседании в рамках програ...
24 марта в рамках программы “Открытый урок” в НС гостили учащиеся ереванской старшей школы N 94 им. Г.Маргаряна. ...
24 марта в фойе зала заседаний НС открылась выставка художественных произведений, инициированная общественной организацией “Земляческий союз Ширак”. На открытии выставки присутствовали Председатель НС О.Абраамян, вице-спикеры НС, депутаты, художники, сотрудники аппарата парламента. Экспонировано око...