Մարտի 24-ին  Ազգային ժողովն սկսեց հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերը հաստատելուց հետո Ազգային ժողովը քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ նիստում քննարկված օրինագծերը: Պատգամավորները ողջունեցին Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած...
Մարտի 24-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողովը հյուրընկալել էր Երեւանի Գուրգեն Մարգարյանի անվան համար 94 ավագ դպրոցի աշակերտներին: Բաց դասը վարեց ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության, սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, ով աշակերտներին ներկայացրեց ...
Մարտի 24-ին Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում բացվեց գեղանկարչական աշխատանքների ցուցահանդես, որը նախաձեռնել էր «Շիրակ հայրենակցական միավորում» հասարակական կազմակերպությունը: Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա էին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ԱԺ փոխնախագահները, պատգամավորներ, նկարիչներ: Ցուցահանդե...

On March 24 the National Assembly began the work of the next four-day sittings. After approving the agendas for the NA session and the four-day sittings the National Assembly by voting passed the bills debated in the previous sitting.The deputies welcomed the teachers and the pupils of Yerevan Gurge...
On March 24 within the framework of the Open Doors Programme the National Assembly hosted the pupils of Yerevan Gurgen Margaryan Senior School N 94. The Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Youth and Sport Artak Davtyan conducted the open lesson and introduced to the pupils t...
On March 24 in the hall adjacent to the Session Hall of the National Assembly exhibition of the paintings was opened, which had initiated Shirak Compatriot Union NGO. The NA President Hovik Abrahamyan, the NA Vice Presidents, deputies and painters attended the opening of the exhibition. About 50 pai...