Գալուստ Սահակյանը մասնակցել է ՀՀ անկախության հռչակագրի ընդունմանը նվիրված միջոցառմանը
Օգոստոսի 23-ին  ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ԱԺ փոխնախագահ  Հերմինե Նաղդալյանն   ու  ԱԺ  պատգամավորները  ներկա են  գտնվել  Հայաստանի անկախության հռչակագրի 26-րդ տարեդարձի առթիվ կազմակերպված միջոցառմանը:   ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակ...
23.08.2016
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը Հայաստանի անկախության հռչակագրի 26-րդ տարեդարձի առթիվ
Սիրելի հայրենակիցներ,շնորհավորում եմ Հայաստանի անկախության հռչակագրի 26-րդ տարեդարձի առթիվ:Մեզնից յուրաքանչյուրն ունի երազանք, միաժամանակ, մենք որպես ժողովուրդ ունենք միասնական երազանք: 26 տարի առաջ ընդունած` Հայաստանի անկախության հռչակագրով Հայաստանի խորհրդարանն ազդարարեց անկախ պետականության հաստատ...

Galust Sahakyan Takes Part in Event Dedicated to the Adoption of Independence of Republic of Armenia
On August 23, the RA National Assembly Speaker Galust Sahakyan, the RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan and NA MPs attended the event dedicated to the 26th anniversary of the Declaration of the RA Independence. The NA Speaker Galust Sahakyan delivered a speech. The Head of the Parliament once ag...
23.08.2016
RA National Assembly Speaker Galust Sahakyan’s Congratulatory Message on 26th Anniversary of the Declaration of Independence of Armenia
Dear Compatriots,I congratulate you on the 26th Anniversary of the Declaration of Independence of Armenia.Each of us has a dream, at the same time; we as a nation have a united dream. By the Declaration of Independence of Armenian adopted 26 years ago the Armenian Parliament declared the beginning o...