Մարտի 23-ին Ազգային ժողովն սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները ողջունել են «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողով այցելած եւ ԱԺ նիստերի ընթացքին հետեւող Արմավիրի մարզի Քարակերտի համար 1 եւ  2 դպրոցների մանկավարժներին եւ աշակերտներին: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը...
Մարտի 24-ին՝ ժամը 09:30-ին, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի կողմից անցկացվող «Հիշատակի էստաֆետ» ակցիայի շրջանակում ԱՊՀ ՄԽՎ պատվիրակության անդամները կայցելեն «Մայր Հայաստան» հուշահամալիր, ապա ժամը 12:30-ին ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճին կից սրահում կպատասխանեն լրագրողների հարցերին: ...
Մարտի 23-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հյուրընկալել է Արմավիրի մարզի Քարակերտ համայնքի թիվ 1 եւ թիվ 2 դպրոցների աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Նրանք նախ ներկա են գտնվել ԱԺ նիստին, հետեւել պատգամավորների աշխատանքին: Ողջունելով աշակերտներին` ԱԺ նախագահ...
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Կարեն Ջանիբեկյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղերձում ասված է. «Խորապես վշտացած եմ տաղանդավոր դերասան, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Կարեն Ջանիբեկյանի մահվան կապակցությամբ: Իր բարձր վարպետության եւ դերասանական յուրահատուկ խաղի միջոցով Կարեն Ջանիբեկյանը տասնամյակներ շարունակ ստեղծել է անմոռանալի ու հետաքրքիր կերպարների մի ամբողջ պատկերա...

On March 23 the National Assembly began the work of the next four-day sittings. The deputies welcomed the pedagogues and pupils of Karakert Schools N 1 and N 2 of Armavir Marz, who visited the National Assembly within the framework of the Open Doors programme and observed the procedure of the NA sit...
23.03.2015
On March 23 within the framework of the NA Open Doors programme the President of the RA National Assembly Galust Sahakyan hosted the pupils and teachers from N 1 and N 2 schools of Karakert community of Armavir Marz. First they attended the NA sitting and observed the deputies’ work.Welcoming the pu...
NA President Galust Sahakyan Sends A Letter of Condolence on Karen Janibekyan’s Death
The RA NA President’s message reads: “I am deeply saddened by the death of the talented actor, the RA People’s Artist Karen Janibekyan.Through decades Karen Janibekyan has created a whole gallery of unforgettable and interesting characters due to his high mastery and artistic special play, leaving a...