Հերթական «Բաց դասն» անցկացրեց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը
ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովն ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում մարտի 22-ին հյուրընկալեց Երեւանի պետական, Հայ-ռուսական սլավոնական եւ «Գլաձոր» համալսարանների  մի խումբ ուսանողների: Ողջունելով համալսարանականներին` ԱԺ փոխնախագահը նրանց  հորդորեց լինել անկաշկանդ` խոստանալով նույնքան ...
22.03.2012
Ազգային ժողովի մարտի 22-ի նիստը չկայացավ քվորումի չապահովման պատճառով. ժամը 12-ին գրանցվել էր 39 պատգամավոր: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 44-րդ հոդվածի 5-րդ կետի համաձայն, պատգամավորների գրանցումը շարունակվեց եւս 3 ժամ, որի ընթացքում գրանցվեց 43 պատգամավոր: Քվորում չապահովելու պատճառով նիստը հայտարարվեց չ...

On March 22 within the NA “Open Lesson programme the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov hosted a group of students from Yerevan State, Armenian-Russian Slavonic and Gladzor universities. Welcoming the students the NA Deputy Speaker urged them to be unconstrained, promising to be sincere.The young ...
22.03.2012
On March 22 the National Assembly sitting was not held due to the lack of quorum: 39 deputies were registered at 12:00, and according to the item 5 of the Article 44 of the law “NA Rules of Procedure,” the deputies’ registration continued three more hours, during that period 43 deputies we...