Հերթական «Բաց դասն» անցկացրեց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը
ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովն ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում մարտի 22-ին հյուրընկալեց Երեւանի պետական, Հայ-ռուսական սլավոնական եւ «Գլաձոր» համալսարանների  մի խումբ ուսանողների: Ողջունելով համալսարանականներին` ԱԺ փոխնախագահը նրանց  հորդորեց լինել անկաշկանդ` խոստանալով նույնքան ...
22.03.2012
Ազգային ժողովի մարտի 22-ի նիստը չկայացավ քվորումի չապահովման պատճառով. ժամը 12-ին գրանցվել էր 39 պատգամավոր: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 44-րդ հոդվածի 5-րդ կետի համաձայն, պատգամավորների գրանցումը շարունակվեց եւս 3 ժամ, որի ընթացքում գրանցվեց 43 պատգամավոր: Քվորում չապահովելու պատճառով նիստը հայտարարվեց չ...

Очередной “открытый урок” провел вице-спикер НС Э.Шармазанов
22 марта в рамках программы “Открытый урок” заместитель Председателя НС Э.Шармазанов принял группу студентов ЕГУ, РАУ, университета “Гладзор”. В ходе непринужденной беседы студенты задали вице-спикеру парламента интересующие их вопросы, в частности касающиеся нюансов избирательной кампании – предпос...
22.03.2012
Заседание Национального Собрания  22 марта не состоялось из-за отсутствия кворума: в 12 часов зарегистрировалось 39 депутатов. Согласно пункту 5 статьи 44 закона “Регламент Национального Собрания”, регистрация депутатов была продлена еще на 3 часа, в ходе чего зарегистрировалось 43 депутата. Из...