Փետրվարի 22-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ Հայ-ամերիկյան առողջության կենտրոնում անցկացվեցին «Երեխաներին կրծքով կերակրման եւ մանկական սննդի շրջանառության մասին», «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին», «ՀՀ ստուգումների կա...
Փետրվարի 22-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 25-28-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: Ա...
ՀՀ Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մարտուն Գրիգորյանի նախագահությամբ փետվարի 22-ին քննարկեց եւ հավանության արժանացրեց կառավարության ներկայացրած «Գենետիկորեն ձեւափոխված օրգանիզմների գործածության կենսաանվտանգության մասին» օրենքի նախագիծը: Այն լրացումներ է ե...

Parliamentary Hearings Are Organized
On February 22 in the Armenian-American Health Center on the initiative of the RA NA Standing Committee on Health, Maternity and Childhood hearings were held on the package of the RA draft laws “On Children’s Breastfeeding and Circulation of the Children’s Food,” “On Amending the RA Labor Code,” “On...
On February 22 the RA NA working consultation presided over by the President of the National Assembly Hovik Abrahamyan was held. The draft decisions on amending the agenda of the third session of the National Assembly of the fifth convocation and on February 25-28 four-day sittings of the National A...
On February 22 the RA National Assembly Standing Committee on Agriculture and Environment moderated by Martun Grigoryan debated and approved the draft law “On Vital Security of the Use of Genetically Transformed Organisms” submitted by the government.The Committee will propose to endorse the issue f...