Փետրվարի 22-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ Հայ-ամերիկյան առողջության կենտրոնում անցկացվեցին «Երեխաներին կրծքով կերակրման եւ մանկական սննդի շրջանառության մասին», «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին», «ՀՀ ստուգումների կա...
Փետրվարի 22-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 25-28-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: Ա...
ՀՀ Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մարտուն Գրիգորյանի նախագահությամբ փետվարի 22-ին քննարկեց եւ հավանության արժանացրեց կառավարության ներկայացրած «Գենետիկորեն ձեւափոխված օրգանիզմների գործածության կենսաանվտանգության մասին» օրենքի նախագիծը: Այն լրացումներ է ե...

22 февраля по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения, материнства и детства в Армяно-американском центре здоровья прошли слушания по пакету законопроектов о внесении поправок в ряд законов РА – “Об организации и проведении проверок в РА”, “О защите прав потребителей”, “О рекла...
22 февраля состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС РА О.Абраамян.Обсуждались проекты решений повесток дня третьей сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний НС 25-28 февраля. В  проект повестки дня третьей сессии НС вошли 9 вопросов и 6 международных договоров...
22 февраля постоянные комиссии НС – по вопросам сельского хозяйства и охраны природы, по социальным вопросам, по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, по государственно-правовым вопросам, по внешним сношениям – созвали свои заседания под председательством соответственно М.Григо...