Երեւանում մեկնարկեց Եվրանեսթ ԽՎ-ի հանձնաժողովի նիստը
Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում փետրվարի 22-ին, առաջին անգամ Եվրամիության տարածքից դուրս, մեկնարկեց Արեւելյան գործընկերության Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի սոցիալական հարցերի,  կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը: Նիստը վարող` հանձնաժողովի...
Եվրանեսթի ԽՎ հանձնաժողովի անդամներն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ
Եվրանեսթի խորհրդարանական վեհաժողովի Սոցիալական հարցերի, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները փետրվարի 22-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ,  ծաղկեպսակ դրեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, լռությամբ ու խոնարհումով հար...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը փետրվարի 22-ին ընդունեց Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի պատվիրակությանը` Եվրախորհրդարանի պատգամավոր, պատվիրակության ղեկավար Անդրեյ Կովաչեւի գլխավորությամբ: Ողջունելով պատվիրակության այցն Ազգային ժողով,  պարոն Նիկոյանը ...

В Ереване стартовало заседание ПА Евронест
22 февраля в Ереване в зале заседаний НС впервые за пределами стран ЕС стартовало заседание Постоянной комиссии по социальным вопросам, вопросам образования, культуры и гражданского общества Парламентской Ассамблеи (ПА) Евронест Восточного партнерства. Ведущий заседание сопредседатель комиссии, депу...
Члены комиссии ПА Евронест посетили Цицернакаберд
22 февраля члены Постоянной комиссии по социальным вопросам, вопросам образования, культуры и гражданского общества  Парламентской Ассамблеи (ПА) Евронест посетили Цицернакаберд, возложили венок к мемориалу Геноцида армян, почтив молчанием память полутора миллионов безвинных  жертв.Предста...
22 февраля Председатель НС С.Никоян принял делегацию Комиссии по внешним отношениям Европарламента во главе с депутатом Европарламента, руководителем делегации Андреем Ковачевым. Приветствуя визит делегации в НС, г-н Никоян, в частности, отметил, что важен любой шаг, направленный на углубление еврои...