ԿԲ խորհրդի անդամ է ընտրվել Նարեկ Ղազարյանը
70 կողմ ձայնով Նարեկ Ղազարյանն ընտրվել է Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամ: Այս մասին հայտնել է ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը: Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամի թափուր տեղի համար Ազգային ժողովին առաջարկել էր Հ...
Հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար Գագիկ Բարսեղյանի թեկնածությանը
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 21-ի արտահերթ նիստում քննարկել է Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից ներկայացված Գագիկ Բարսեղյանի թեկնածության եւ Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու վերաբերյա...
ԿԲ նախագահի տեղակալ է ընտրվել Արմեն Նուրբեկյանը
70 կողմ ձայնով Արմեն Նուրբեկյանն ընտրվել է Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ: Այս մասին հայտնել է ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը: Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալի թափուր տեղի համար Ազգային ժողովին էր առա...
Ազգային ժողովն ընտրել է Վճռաբեկ դատարանի դատավորների թեկնածուներ
Խորհրդարանը դեկտեմբերի 21-ին շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ներկայացրել է Վճռաբեկ դատարանի դատավորների թեկնածուների գաղտնի քվեարկության արդյունքները: Ըստ այդմ` Արման Թովմասյանն ընտրվել է Վճռաբեկ դատարանի վարչական պալատի դատավորի թեկնածու, Դավի...
Դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն՝ Կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...

Н.Казарян – член Совета ЦБ
“Н.Казарян избран членом Совета Центрального банка (ЦБ) 70 голосами”, - сообщил председатель Счетной комиссии НС Н.Бабаян.Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам предложила Национальному Собранию кандидатуру Н.Казаряна, представленную фракцией "Гражданский договор", на вак...
Положительное заключение по кандидатуре Г.Барсегяна на вакантную должность члена АП
21 декабря на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам обсуждены представленная фракцией "Гражданский договор" кандидатура Г.Барсегяна на вакантное место члена Аудиторской палаты (АП) и вопрос рекомендации кандидата на эту должность Национальному Собр...
А.Нурбекян избран зампредседателя ЦБ
“А.Нурбекян избран заместителем председателя Центрального банка (ЦБ) 70 голосами”, - сообщил председатель Счетной комиссии НС Н.Бабаян.Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам предложила Национальному Собранию представленную фракцией "Гражданский договор" кандидатуру А.Нурб...
НС избрало кандидатов в судьи Кассационного суда
21 декабря парламент продолжил работу внеочередной сессии.Председатель Аудиторской палаты НС Н.Бабаян представил результаты тайного голосования по кандидатам в судьи Кассационного суда (КС). А.Товмасян избран кандидатом в судьи Административной палаты КС, Д.Векилян – кандидатом в судьи  судебно...
Внеочередная сессия НС – 23 декабря, в 11:00
На основании ст.100 Конституции и ст.44 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, по инициативе Правительства, решением Председателя НС 23 декабря, в 11:00, созывается внеочередная сессия парламента по повестке дня инициатора. ...