ԿԲ խորհրդի անդամ է ընտրվել Նարեկ Ղազարյանը
70 կողմ ձայնով Նարեկ Ղազարյանն ընտրվել է Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամ: Այս մասին հայտնել է ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը: Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամի թափուր տեղի համար Ազգային ժողովին առաջարկել էր Հ...
Հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար Գագիկ Բարսեղյանի թեկնածությանը
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 21-ի արտահերթ նիստում քննարկել է Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից ներկայացված Գագիկ Բարսեղյանի թեկնածության եւ Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու վերաբերյա...
ԿԲ նախագահի տեղակալ է ընտրվել Արմեն Նուրբեկյանը
70 կողմ ձայնով Արմեն Նուրբեկյանն ընտրվել է Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ: Այս մասին հայտնել է ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը: Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալի թափուր տեղի համար Ազգային ժողովին էր առա...
Ազգային ժողովն ընտրել է Վճռաբեկ դատարանի դատավորների թեկնածուներ
Խորհրդարանը դեկտեմբերի 21-ին շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ներկայացրել է Վճռաբեկ դատարանի դատավորների թեկնածուների գաղտնի քվեարկության արդյունքները: Ըստ այդմ` Արման Թովմասյանն ընտրվել է Վճռաբեկ դատարանի վարչական պալատի դատավորի թեկնածու, Դավի...
Դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն՝ Կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...

Narek Ghazaryan was elected Member of the Board of the Central Bank with 70 votes. The Chairman of the NA Accounting Committee Narek Babayan informed about this.Let us remind that the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs proposed to the National Assembly for the vacancy...
Committee Endorses Gagik Barseghyan’s candidacy for Vacancy of Member of Audit Chamber
On December 21, at the extraordinary session of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs debated the issue on nominating the candidacy Gagik Barseghyan presented by the Civil Contract Faction for the vacancy of the Member of the Audit Chamber and the candidate for that ...
Armen Nurbekyan Elected CB Deputy Governor
Armen Nurbekyan was elected Deputy Governor of the Central Bank (CB) with 70 votes for. The Chairman of the NA Accounting Committee Narek Babayan informed about this.Let us remind that the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs proposed to the National Assembly for the va...
National Assembly Elects Candidates for Judges of Court of Cassation
On December 21, the parliament continued the work of the extraordinary session.The Chairman of the NA Accounting Committee Narek Babayan presented the results of the secret ballot of the candidates for judges of the Court of Cassation. Accordingly, Arman Tovmasyan was elected candidate for judge of ...
On December 23 at 11:00 NA Extraordinary Session to Be Convened
Pursuant to Article 100 of the Constitution of the Republic of Armenia and Article 44 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly,...