Մարտի 21-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում   էր Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի հինգերորդ   նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին  եւ մարտի 24-27-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի ...
Հայ-ռուսական բարեկամության խորհրդարանական ակումբի նիստում
Մարտի 21-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ Հայ-ռուսական բարեկամության խորհրդարանական ակումբի երկրորդ նիստը: Ակումբի ՌԴ կողմից պատասխանատու քարտուղար, ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության նախկին արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոն, համոզմունք հայտնեց, որ ակումբը կարող է լինել այն կառույցը եւ հարթակ...
Մարտի 21-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը: ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկվեց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորների հեղինակած «Պետական նպաստների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ ու լրացումներ կատարելու մասին» օր...
Մարտի 21-ին ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի գենդերային հարցերով խորհրդատու Կրիստին վան դեր Լեեստի եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ժողովրդավարացման ծրագրի ղեկավար Օլիվեր Մակ Քոյի հետ: ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ -ի գենդերային հարցերով խոր...

On March 21 the RA NA working consultation presided over by the Vice President of the National Assembly Eduard Sharmazanov was held. The draft decisions on amending the agenda of the fifth session of the National Assembly of the fifth convocation and on the agenda of March 24-27 four-day sittin...
At the Meeting of the Armenian-Russian Friendship Parliamentary Club
On March 21 in the National Assembly the second meeting of the Armenian-Russian Friendship Parliamentary Club was held.Vyacheslav Kovalenko, Responsible Secretary of the Club from the Russian Federation (RF), former Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the RF to the RA expressed convictio...
On March 21 the sittings of the NA Standing Committees were held.At the sitting of the NA Standing Committee on Social Affairs moderated by Hakob Hakobyan in the first reading the draft law “On Amending the RA Law on State Allowances” authored by the deputies of the PAP faction was debated. The key ...
On March 21 the NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan met with Kristin van der Leest, Gender Adviser of the OSCE/Office for Democratic Institutions and Human Rights/ODIHR and Oliver McCoy, Head of the OSCE Yerevan Office Democratization Programme Manager.Kristin van der Leest, Gender Adviser of the O...