Մարտի 21-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում   էր Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի հինգերորդ   նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին  եւ մարտի 24-27-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի ...
Հայ-ռուսական բարեկամության խորհրդարանական ակումբի նիստում
Մարտի 21-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ Հայ-ռուսական բարեկամության խորհրդարանական ակումբի երկրորդ նիստը: Ակումբի ՌԴ կողմից պատասխանատու քարտուղար, ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության նախկին արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոն, համոզմունք հայտնեց, որ ակումբը կարող է լինել այն կառույցը եւ հարթակ...
Մարտի 21-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը: ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկվեց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորների հեղինակած «Պետական նպաստների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ ու լրացումներ կատարելու մասին» օր...
Մարտի 21-ին ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի գենդերային հարցերով խորհրդատու Կրիստին վան դեր Լեեստի եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ժողովրդավարացման ծրագրի ղեկավար Օլիվեր Մակ Քոյի հետ: ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ -ի գենդերային հարցերով խոր...

21 марта состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Заместитель Председателя НС Э.Шармазанов.Oбсуждались проекты решений повесток дня пятой сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний НС 24-27 марта. В проект повестки дня пятой сессии НС вошли 5 вопросов. В проект повестки дня...
21 марта в НС состоялось второе заседание Парламентского клуба армяно-российской дружбы.  Ответственный секретарь клуба от Российской Федерации, бывший Чрезвычайный и Полномочный посол РФ в РА В.Коваленко выразил уверенность, что клуб способен стать тем мостом и той платформой, где парламентари...
21 марта вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с советником по гендерным вопросам БДИПЧ/ОБСЕ Кристин ван дер Леест и руководителем программы демократизации Ереванского офиса ОБСЕ Оливером Мак Койем.  Советник по гендерным вопросам БДИПЧ/ОБСЕ Кристин ван дер Леест ознакомила г-жу Нагдалян с наме...