Հանձնաժողովի նիստում քննարկվեց «Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը
Փետրվարի 21-ին Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ՀՀ  ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որտեղ քննարկվեց եւ դրական եզրակացություն ստացավ պատգամավորներ Անահիտ Բախշյանի, Ստյոպա Սաֆարյանի, Լարիսա Ալավերդյանի, Արմեն Մար...
21.02.2012
Պարգեւատրում Ազգային ժողովում` Մայրենի լեզվի օրվա առթիվ
Փետրվարի 21-ին Երեւանի եւ մարզերի դպրոցների հայոց լեզվի եւ գրականության մի խումբ ուսուցիչներ,  ոլորտի առաջատար մասնագետներ էին հյուրընկալվել խորհրդարանում: ՀՀ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը կարգադրություն էր ստորագրել Մայրենի լեզվի օրվա առթիվ եւ հայոց լեզվի պահպանման գործում ունեցած ներդրման համար ...
Եվրանեսթի ԽՎ կառույցի ԵՄ երկրներից դուրս առաջին հանդիպումը տեղի կունենա Երեւանում
Փետրվարի 22-23-ը Երեւանում տեղի կունենա Եվրանեսթի խորհրդարանական վեհաժողովի Սոցիալական հարցերի, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հանդիպումը: Եվրանեսթի ԽՎ-ի հանդիպումն առաջին անգամ է տեղի ունենում Եվրոպական խորհրդարանից դուրս: Սա կարեւոր ձեռքբերում է, Եվ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի մոտ խորհրդակցություն է հրավիրվել
Այսօր ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանի կողմից հրավիրված խորհրդակցության ժամանակ ի թիվս այլ հարցերի, քննարկվեց նաեւ ՀՀ ՔՀԾ կողմից ՀՀ ԱԺ նախագահին ուղարկված գրությունը: Քննարկման ժամանակ արձանագրվեց, որ գրության մեջ հիշատակված հարցերը կանոնակարգված են «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ  օրեն...

RA Draft Law “On Amending the RA Law On Value Added Tax” Debated at the Committee Sitting
On February 21 the next sitting of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport presided over by Artak Davtyan was held, where the RA draft law “On Amending the RA Law on Value Added Tax” submitted by the deputies Anahit Bakhshyan, Styopa Safaryan, Larisa Alaverdyan, ...
21.02.2012
Awarding Ceremony in the National Assembly on Mother Language Day
On February 21 a group of teachers of Armenian Language and Literature of the schools of Yerevan and marzes, leading specialists of the sphere were hosted in the parliament. The RA NA Speaker Samvel Nikoyan signed an order on Mother Language Day and on their awarding for the contribution to the pres...
First Meeting of the EURONEST Outside EU Premises Will Take Place in Yerevan
On February 22-23 the meeting of the Standing Committee on Social Affairs, Education, Culture and Civil Society of EURONEST Parliamentary Assembly will take place in Yerevan. It is for the first time that a meeting of the EURONEST PA is organized outside the European Pa...
Consultation at the RA National Assembly Speaker Held
Today during the consultation held by the RA National Assembly Speaker Samvel Nikoyan among other items the document sent to the RA NA Speaker by the RA Special Investigation Service was also discussed.During the discussion it has been recorded that the items mentioned in the document are regulated ...