Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ: Խորհրդի որոշմամբ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում թեկնածուների ընտրության համար ձեւավորվող մրցութային խորհրդի անդամ է նշանակվել ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամ...
ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը հետաձգել է նախագծերի քննարկումը
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի  մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 19-ին  հերթական նիստն է գումարել: Նիստի օրակարգում ընդգրկված էին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանի հեղինակած «Տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին»...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝այստեղ:   ...

On October 19, the extraordinary sitting of the RA NA Council moderated by the RA NA Deputy Speaker Alen Simonyan was held.The deputy of the RA NA My Step Faction Heriknaz Tigranyan was appointed member of the Competitive Council being formed for the election of the candidates in the post of the mem...
NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Postpones Debate of Draft Laws
On October 19, the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs convened the regular sitting.The draft laws on Making Amendment and Addendum to the law on Holidays and Memorial Days authored by the RA NA deputy Rustam Bakoyan and on Making Addenda to the law on Child’s R...