Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճում «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ» հայկական հիմնախնդիրների իրազեկման կառույցների ներկայացուցիչների համաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցավ «Ժողովրդական դիվանագիտության հիմնախնդիրները» թեմայով քննարկում, որին մասնակցում էին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությ...
Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ ԱՄՆ Կալիֆորնիայի Նահանգային ժողովի նախագահ Ջոն Պերեսն ու նրա գլխավորած պատվիրակության անդամներն այցելեցին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, որտեղ նրանց ընդունեց Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը: Հանդիպման ընթացքում Ամենա...

19 сентября в Позолоченном зале НС РА в рамках форума  представителей компетентных структур по армянским проблемам “Навстречу 100-й годовщине Геноцида армян” прошли дебаты на тему “Основные задачи народной дипломатии”, в которых участвовали члены Постоянной комиссии НС по внешним сношениям, гла...
19 сентября Председатель НС РА О.Абраамян и члены делегации, возглавляемой председателем Ассамблеи штата Калифорния (США) Дж.Пересом, посетили Первопрестольный Св.Эчмиадзин, где их принял Его Святейшество Католикос Всех Армян Гарегин Второй.В ходе встречи Католикос Всех Армян приветствовал налаживаю...