Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճում «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ» հայկական հիմնախնդիրների իրազեկման կառույցների ներկայացուցիչների համաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցավ «Ժողովրդական դիվանագիտության հիմնախնդիրները» թեմայով քննարկում, որին մասնակցում էին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությ...
Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ ԱՄՆ Կալիֆորնիայի Նահանգային ժողովի նախագահ Ջոն Պերեսն ու նրա գլխավորած պատվիրակության անդամներն այցելեցին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, որտեղ նրանց ընդունեց Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը: Հանդիպման ընթացքում Ամենա...

On September 19 in the RA NA Gilded Hall within the framework of the forum of the representatives of the structures of awareness on the Armenian problems “Ahead of the 100th Anniversary of the Armenian Genocide” a discussion was held on the theme “The Problems of People’s Diplomacy,” which were...
On September 19 the RA NA Speaker Hovik Abrahamyan, the Speaker of the U.S. California State Assembly John Pèrez and the members of the delegation led by him visited the Mother See of Holy Etchmiadzin, where His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians received the...