ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն, ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 19-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` օրակարգում ունենալով ԱԺ պատգամավոր Մանվել Սեկտորի Գրիգորյանի ն...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամները հունիսի 19-ին հանդիպել են Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ։ Բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, ողջունելով ֆրանսիացի գործընկերներին խորհրդարանում, նշել է, որ հայ-ֆրանսիական հարաբերություններն առանձ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գեւորգ Կոստանյանը հունիսի 19-ին հանդիպել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի դիմում-բողոքների հանձնաժողովի մշտական անդամ Գերո Շտորյոհանի հետ: Ողջունելով հյուրին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Գեւորգ Կ...
Ֆրանսիայի խորհրդարանի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամները ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանի ուղեկցությամբ հունիսի 19-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր։ Ֆրանսիացի խորհրդարանականները ծաղիկներ են խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ ...
Հունիսի 19-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գեւորգ Կոստանյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկել է «Հայաստանի Հանրապետության վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ արդար...
Պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

19 июня, по распоряжению Председателя НС А.Баблояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 “Регламента НС”, по инициативе Правительства РА созвано внеочередное заседание НС, имея в повестке дня вопрос обсуждения ходатайств Генерального прокурора РА о возбуждении уголовного преследования и согласия ...
19 июня  группа дружбы Армения – Франция встретилась с членами группы дружбы Франция – Армения французского парламента.Руководитель группы дружбы А.Рустамян, приветствуя французских партнеров в НС, отметил, что армяно-французские отношения особые: Франция для Армении одна из самых близких стран...
19 июня председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека Г.Костанян встретился с постоянным членом комиссии заявлений-жалоб Бундестага ФРГ Геро Шторйоханном.Приветствуя гостя в НС, Г.Костанян подчеркнул характер и динамику сотрудничества с Бундестагом ФР...
19 июня члены группы дружбы Франция – Армения французского парламента в сопровождении руководителя группы дружбы Армения – Франция А.Рустамяна  посетили мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде.  Французские парламентарии возложили цветы к Вечному огню и почтили молчанием память Св.Мученик...
19 июня состоялось заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека под председательством Г.Костаняна, на котором обсужден в первом чтении проект закона о внесении изменения в Кодекс административного судопроизводства РА. Документ представил первый заместит...