Հունիսի 19-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Նիստում քննարկվել է «ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում «ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկը հաստատելու մասին» ՀՀ ԱԺ խորհրդի որոշման...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է Կիպրոսի նախագահի հանձնակատարին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 19-ին ընդունել է Կիպրոսի Հանրապետության նախագահի արտերկրյա եւ հումանիտար հարցերով հանձնակատար Ֆոտիու Ֆոտիսի գլխավորած պատվիրակությանը: Արա Բաբլոյանը, ողջունելով պատվիրակության այցը Ազգային ժողով, բարձր է գնահատել Հայաստանի եւ Կիպրոսի միջեւ առկա քաղաքական երկխոսութ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը մասնակցել է Վենետիկի հանձնաժողովի 111-րդ լիագումար նիստին
Հունիսի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը մասնակցել է «Ժողովրդարավարություն իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի՝ Վենետիկի հանձնաժողովի 111-րդ լիագումար նիստին: Նիստի ընթացքում քննարկվել է «ՀՀ սահմանադրական դատարանի մասին» սահմանադրական օրենքի նախագիծը, Ընտրական օրեն...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունիսի 19-ին գումարել է հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Վարդեւան Գրիգորյանը: Հիմք ընդունելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 12-րդ հոդվածի 4-ր...
Հունիսի 21-ին` ժամը 10:00-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ առաջին նստաշրջանի հերթական նիստը
Ղեկավարվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 33-րդ հոդվածի 8-րդ մասով` ՀՀ ԱԺ նախագահը հայտարարում է՝ ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու հարցի քննարկման նպատակով հունիսի 21-ին` ժամը 10:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանի հերթական նիստը: ...
Փոքր Ասիայի ժողովուրդների համաժողովին մասնակցելու համար 2017 թվականի հունիսի 17-19-ը Բեյրութ (Լիբանանի Հանրապետություն) է գործուղվել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Շիրակ Թորոսյանը: ...

On June 19, the sitting of the RA NA Council was held, which was presided over by the RA NA Speaker Ara Babloyan.At the sitting the draft decision of the RA NA Council on Approving the Schedule of Holding of the Preliminary Debates of the Annual Report on the RA State Budget Execution for 2016, pres...
Ara Babloyan Receives Presidential Commissioner of Cyprus
On June 19, the RA NA Speaker Ara Babloyan received the delegation led by Fotis Fotiou, Presidential Commissioner for Humanitarian Issues and Overseas Affairs of the Republic of Cyprus.Welcoming the visit of the delegation to the National Assembly, Ara Babloyan highly assessed the politica...
RA NA Deputy Speaker Arpine Hovhannisyan Takes Part in 111th Plenary Session of Venice Commission
On June 16, the RA NA Deputy Speaker Arpine Hovhannisyan took part in the 111th Plenary Session of the European Commission for Democracy through Law, Venice Commission. During the Session the Draft Constitutional Law on the RA Constitutional Court, the further procedure of the opinions on the Electo...
On June 19, the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment convened the regular sitting, which moderated the Committee Chair Vardevan Grigoryan.Under the Paragraph 4 of the Article 12 of the RA Constitutional Law the Rules of Procedure ...
On June 21, at 10:00 Regular Sitting of RA NA First Session To Be Convened
Being led by Paragraph 8 of Article 33 of the RA Constitutional Law Rules of Procedure of the National Assembly, the RA NA Speaker announces:On June 21, at 10:00 a.m. the regular sitting of the RA NA First Session will be convened to debate the item on approving the RA Government programme. ...