ՀՀ Ազգային ժողովը սեպտեմբերի 18-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկություններով ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը, բացառությամբ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Նիկոլայ Բաղդասարյանի եւ Սերգեյ Ատոմյանի հեղինակած «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու ...
Սեպտեմբերի 22-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ  սեպտեմբերի 22-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...
ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամները սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հանդիպել են  Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության պատգամավորներ Դավիթ Մելքումյանի եւ Գեղամ Ստեփանյանի հետ: Գործընկերները կարեւորել են երկու հայկական պետություն...
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարն ու պատգամավորները հանդիպել են ԱՀ ԱԺ «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության պատգամավորների հետ
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն ու խմբակցության պատգամավորներ Անդրանիկ Քոչարյանն ու Ռուբեն Ռուբինյանը սեպտեմբերի 18-ին հանդիպել են Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության պատգամավորներ Դավիթ Մելքումյանի եւ Գեղամ Ստեփանյանի հետ: Լ...

On September 18, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings passing by voting the bills debated on the previous day, except the bill on Making Amendments and Addenda to the RA Criminal Procedure Code authored by the RA NA deputies Nikolay Baghdasaryan and Sergey Atomyan, whi...
On September 22, at 11:00 Extraordinary Sitting of National Assembly to Be Convened
By the decision of the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, according to Article 100 of the RA Constitution and Article 41 of the Constitutional Law the Rules of Procedure, at the initiative of the Government on September 22 at 11:00, an extraordinary sitting of the National Assembly will be convened by t...
On September 18, in the RA National Assembly the members of the RA NA Prosperous Armenia Faction met with the deputies of the Democratic Party of Artsakh Faction of the Parliament of Artsakh Republic Davit Melkumyan and Gegham Stepanyan. The colleagues highlighted the strengthening of the inter-parl...
Head and Deputies of RA NA My Step Faction Meet with Deputies of AR NA Democratic Party of Artsakh Faction
On September 18, the Head of the RA NA My Step Faction Lilit Makunts and the deputies of the Faction Andranik Kocharyan and Ruben Rubinyan met with the deputies of the Democratic Party of Artsakh Faction of the Parliament of Artsakh Republic Davit Melkumyan and Gegham Stepanyan.Welcoming the guests ...