Չեխիայի Սենատի փոխնախագահ Միլուշե Հորսկան եւ Սենատի Եվրոպական միության հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ սեպտեմբերի 18-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։ Բարձրաստիճան հյուրերը ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ դրեցին 1915 թվականի Հայոց  ցե...
ԱՄՆ Կալիֆորնիայի Նահանգային ժողովի պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
ԱՄՆ Կալիֆորնիայի Նահանգային ժողովի նախագահ Ջոն Պերեսի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանի ուղեկցությամբ այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ ծաղկեպսակ ու ծաղիկներ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Միացյալ Թագավորության Համայնքների պալատի պատվիրակությանը
Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Միացյալ Թագավորության Համայնքների պալատի բրիտանահայկական միջխորհրդարանական համակուսակցական խմբի փոխնախագահ Ջոն Ուիթինգդեյլին եւ Սթիվեն Փաունդին: Հանդիպմանը ներկա էին ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Ջոնաթան Էյվսը եւ ԱԺ Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկ...
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ջերարդ Գաֆեսջյանի մահվան կապակցությամբ
«Խոր ցավով տեղեկացա մեր մեծանուն հայրենակից Ջերարդ Գաֆեսջյանի մահվան մասին: Ջերարդ Գաֆեսջյանը` որպես գործարար ու բարերար, հայտնի էր ե՛ւ  ԱՄՆ-ում, ե՛ւ մայր հայրենիքում: Ապրելով հայրենիքից հեռու՝ նա սերտորեն կապված էր Հայաստանի հետ՝ սրտացավ վերաբերմունք եւ աջակցություն ցուցաբերելով հա...

18 сентября вице-спикер Сената Чехии М.Горска и делегация Комиссии по делам Евросоюза Сената  в сопровождении вице-спикера НС РА Э.Шармазанова посетили мемориал в Цицернакаберде.Высокие гости возложили венок и цветы к мемориалу Геноцида армян 1915 года, почтили молчанием память невинных жертв з...
Делегация Ассамблеи штата Калифорния посетила мемориал в Цицернакаберде
Делегация, возглавляемая председателм  Ассамблеи штата Калифорния (США) Дж.Пересом, в сопровождении председателя Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетяна посетила мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде, возложила венок и цветы, почтив память...
Председатель НС О.Абраамян принял делегацию Палаты общин Соединенного Королевства
18 сентября Председатель НС О.Абраамян принял заместителя председателя британо-армянской межпарламентской общепартийной группы Палаты общин Соединенного Королевства Дж.Уитингдейла и С.Паунда. На встрече присутствовали посол Великобритании в РА Дж.Эйвс и руководитель парламентской группы дружбы Армен...
Председатель НС О.Абраамян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Дж.Гафесчяна
“С глубокой болью узнал о кончине нашего именитого соотечественника Джерарда Гафесчяна.Джерард Гафесчян как бизнесмен и благотворитель известен и в США, и на Родине. Живя вдали от Родины, он теснейшим образом был связан с Арменией, заботясь о развитии армянской культурной жизни.Предпринимая и реализ...